Polskie Radio
Section05
ubezpieczenia komunikacyjne

Na wakacje z ubezpieczeniem: zobacz, jakie polisy wykupić

Wakacje to czas wyjazdów oraz podróży – indywidualnych, z rodziną, dzieci. Życzymy wszystkim dobrego pobytu oraz szczęśliwych powrotów, przypominamy jednocześnie, że warto jednak pamiętać o ubezpieczeniu, które zapewni nam i naszym bliskim ochronę w przypadku kłopotów ze zdrowiem czy nagłymi zdarzeniami – np. wypadkiem komunikacyjnym czy utratą bagażu.
Zobacz więcej na temat:  wakacje ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenia ubezpieczenia komunikacyjne wakacje 2019

Czym są ubezpieczenia OC i AC?

Po gwałtownych podwyżkach cen na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych w ostatnich dwóch latach, 2018 rok przyniósł stabilizację. Z danych portalu Ubea.pl wynika, że między styczniem a listopadem tego roku przeciętna składka OC, proponowanego przez internet, zmalała o mniej więcej 10 procent. Jednocześnie stosunkowo mało osób decyduje się na wykupienie Autocasco. O tym, czym są ubezpieczenia OC i AC Elżbieta Szczerbak rozmawiała z Marcinem Tarczyńskim z Polskiej Izby Ubezpieczeń.
Zobacz więcej na temat:  ubezpieczenia ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenia OC będą tańsze? Jest jednak warunek

Jest szansa na odwrócenie trendu dotyczącego rosnących cen ubezpieczeń OC. Jedna z firm działających na polskim rynku oferuje klientom zwrot części kosztów polisy w zamian za bezpieczną jazdę, monitorowaną za pomocą aplikacji. W audycji Rządy Pieniądza sprawę komentowali Maciej Mazur z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, Radosław Górecki z Ghelamco Poland i Marcin Nowacki, wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
Zobacz więcej na temat:  ubezpieczenia ubezpieczenia komunikacyjne motoryzacja

Ceny OC przestały rosnąć

Ceny polis OC przestały rosnąć - podaje "Puls Biznesu", przytaczając wyniki raportu, który sporządził wspólnie z firmą Unilink. Średnia cena ubezpieczenia komunikacyjnego wyniosła w marcu 1161 złotych, podczas gdy w lutym była o złotówkę niższa. W niektórych województwach ceny OC zaczeły spadać. Są to spadki symboliczne, bo o kilkadziesiąt złotych.
Zobacz więcej na temat:  ubezpieczenia komunikacyjne ubezpieczenie samochodu samochody samochód puls biznesu