Polskie Radio
Section05
ustawa medialna

Poseł PiS ws. weta prezydenta: musimy lepiej przygotować tę ustawę

Możemy powiedzieć "do trzech razy sztuka". Ja bym powiedział, że musimy lepiej przygotować tę ustawę i powinna ona wrócić do Sejmu, w innej formule, również z tymi zastrzeżeniami, które miał pan prezydent - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Sławomir Skwarek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka media prezydent Andrzej Duda nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji weto

Weto prezydenta ws. ustawy medialnej. Rzecznik PiS: jesteśmy zawiedzeni

Rzecznik PiS Anita Czerwińska stwierdziła, że jest zawiedziona decyzją prezydenta Andrzeja Dudy ws. nowelizacji ustawy medialnej. Podkreśliła jednak, że weto nie kończy tego tematu. - Ta kwestia wymaga uregulowania, podobnie jak ma to miejsce w innych krajach, tak aby podmioty spoza EOG nie omijały prawa - powiedziała poseł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Anita Czerwińska PiS Prawo i Sprawiedliwość

TYLKO U NAS Weto prezydenta ws. ustawy medialnej. Marek Suski: będziemy zastanawiali się nad innymi rozwiązaniami

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę medialną. - Będziemy zastanawiali się nad innymi rozwiązaniami, które będą powodować, że polskie prawo jednak będzie szanowane przez naszych największych i najsilniejszych przyjaciół - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wiceszef klubu PiS Marek Suski. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Marek Suski polityka prezydent TVN POLSKA

Prezydenckie weto do ustawy medialnej. Lichocka: nasi wyborcy ocenią je jako hamujące

- Znacząca różnica zdań była przy także przy reformie sądownictwa, gdy pan prezydent zawetował tę ustawę, co spowodowało duże zahamowanie i spowolnienie tego procesu - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Joanna Lichocka, mówiąc o prezydenckim wecie do ustawy medialnej. - Bilans prezydentury będzie przez naszych wyborców ujmowany w kontekście tych dwóch wet, które w ich odczuciu na pewno są wetami hamującymi - dodała. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Lichocka media polityka Antoni Trzmiel

Dr Karnkowski o ustawie medialnej: upodabnia polskie przepisy do tych obowiązujących w innych krajach UE

- Ciekawą rzeczą jest rozkręcona wokół tego histeria i narracja, że to kneblowanie jedynej niezależnej stacji telewizyjnej. To typowe dla części mediów i opozycji sprowadzanie sprawy do absurdu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski (Gazeta Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji POLSKA TVN polityka Mirosław Skowron

Ustawa medialna na biurku prezydenta. Marek Wróbel: Andrzej Duda poddawany jest naciskom

- Sprawa jest bardzo medialna, wywleczona na widok publiczny. Sam prezydent jest również poddawany naciskom, np. przez bezpośrednie wzywanie go do weta na demonstracjach, czy poprzez akcję zbierania podpisów, którą zainicjował TVN - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel (Fundacja Republikańska). Gośćmi "Debaty poranka" byli również Piotr Grzybowski (Tygodnik Katolicki "Niedziela") i Patryk Słowik (portal Wirtualna Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 opozycja PiS polityka Andrzej Duda

"Najwyższy czas, żeby to uporządkować". Wyrwich o nowelizacji ustawy medialnej

Publicysta Mateusz Wyrwich na antenie Polskiego Radia 24 pozytywnie ocenił kwestię wprowadzenia nowelizacji ustawy medialnej i stwierdził, że "czas najwyższy, żeby to uporządkować". Gościem audycji był także dziennikarz Tomasz Pietryga, którego zdaniem nie jest jasne, czemu nowela ma służyć. - Mam wątpliwości, czy to jest gra warta świeczki - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 TVN media Mirosław Skowron telewizja prawo

Rzepecki: chciałbym, by Tusk nie zachowywał się arogancko i niegrzecznie wobec prezydenta

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji trafiła na biurko prezydenta. Opozycja domaga się jej zawetowania. W Programie 3 Polskiego Radia doradca prezydenta Łukasz Rzepecki skomentował działania opozycji i wypowiedzi Donalda Tuska w tej sprawie. Zaapelował, by nie zachowywać się "w sposób arogancki i niegrzeczny w stosunku do urzędu, do pana prezydenta Andrzeja Dudy".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio POLSKA polityka nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji Bartłomiej Graczak Donald Tusk opozycja Andrzej Duda prezydent

Nowelizacja ustawy medialnej. Kempa: nie może być tak, że Departament Stanu pozwala sobie na instruowanie

- Nie może być tak, co pokazuje też ta sytuacja, że kiedyś Polacy dostawali rozkazy z Kremla, a dzisiaj Departament Stanu pozwala sobie na instruowanie, w jaki sposób mamy w Polsce tworzyć prawo - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Kempa, europoseł PiS, komentując nowelizację ustawy medialnej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji POLSKA TVN polityka Tadeusz Płużański Beata Kempa