Polskie Radio
Section05
ustawa medialna

Dr Karnkowski o ustawie medialnej: upodabnia polskie przepisy do tych obowiązujących w innych krajach UE

- Ciekawą rzeczą jest rozkręcona wokół tego histeria i narracja, że to kneblowanie jedynej niezależnej stacji telewizyjnej. To typowe dla części mediów i opozycji sprowadzanie sprawy do absurdu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski (Gazeta Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media ustawa medialna nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji POLSKA TVN polityka Mirosław Skowron

Słowa "niesłychanie szkodliwe". Wiceszef MSZ o kontrowersyjnej wypowiedzi Tuska

Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk skomentował słowa lidera PO, które padły w niedzielę w Warszawie podczas protestu ws. nowelizacji tzw. ustawy medialnej. Ocenił je jako "niesłychanie szkodliwe", i że nie mają "nic wspólnego z szatami demokraty, w które ubiera się Donald Tusk".
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk POLSKA polityka Szymon Szynkowski MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych protest ustawa medialna

Ustawa medialna na biurku prezydenta. Marek Wróbel: Andrzej Duda poddawany jest naciskom

- Sprawa jest bardzo medialna, wywleczona na widok publiczny. Sam prezydent jest również poddawany naciskom, np. przez bezpośrednie wzywanie go do weta na demonstracjach, czy poprzez akcję zbierania podpisów, którą zainicjował TVN - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel (Fundacja Republikańska). Gośćmi "Debaty poranka" byli również Piotr Grzybowski (Tygodnik Katolicki "Niedziela") i Patryk Słowik (portal Wirtualna Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 opozycja PiS polityka ustawa medialna Andrzej Duda

"Najwyższy czas, żeby to uporządkować". Wyrwich o nowelizacji ustawy medialnej

Publicysta Mateusz Wyrwich na antenie Polskiego Radia 24 pozytywnie ocenił kwestię wprowadzenia nowelizacji ustawy medialnej i stwierdził, że "czas najwyższy, żeby to uporządkować". Gościem audycji był także dziennikarz Tomasz Pietryga, którego zdaniem nie jest jasne, czemu nowela ma służyć. - Mam wątpliwości, czy to jest gra warta świeczki - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 TVN media ustawa medialna Mirosław Skowron telewizja prawo

Rzepecki: chciałbym, by Tusk nie zachowywał się arogancko i niegrzecznie wobec prezydenta

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji trafiła na biurko prezydenta. Opozycja domaga się jej zawetowania. W Programie 3 Polskiego Radia doradca prezydenta Łukasz Rzepecki skomentował działania opozycji i wypowiedzi Donalda Tuska w tej sprawie. Zaapelował, by nie zachowywać się "w sposób arogancki i niegrzeczny w stosunku do urzędu, do pana prezydenta Andrzeja Dudy".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio POLSKA polityka ustawa medialna nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji Bartłomiej Graczak Donald Tusk opozycja Andrzej Duda prezydent

Nowelizacja ustawy medialnej. Kempa: nie może być tak, że Departament Stanu pozwala sobie na instruowanie

- Nie może być tak, co pokazuje też ta sytuacja, że kiedyś Polacy dostawali rozkazy z Kremla, a dzisiaj Departament Stanu pozwala sobie na instruowanie, w jaki sposób mamy w Polsce tworzyć prawo - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Kempa, europoseł PiS, komentując nowelizację ustawy medialnej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media ustawa medialna nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji POLSKA TVN polityka Tadeusz Płużański Beata Kempa

"Nie zabrania istnienia TVN". Jałowiczor o nowelizacji ustawy medialnej

- Ta ustawa zabrania posiadania większościowego pakietu w mediach przez podmiot spoza Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego", komentując nowelizację ustawy medialnej. - W przypadku TVN oznacza to, że amerykańscy udziałowcy utraciliby więc kontrolę nad stacją, choć nie całkowicie - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tadeusz Płużański TVN media ustawa medialna polityka

"My nigdy nie używaliśmy pogróżek". Terlecki reaguje na słowa Tuska

W niedzielę w Warszawie podczas manifestacji przeciwko ustawie medialnej przemawiał Donald Tusk. W swoim wystąpieniu lider PO przytoczył wiersz Czesława Miłosza, który zaadresował do prezydenta Andrzeja Dudy. Do słów Donalda Tuska odniósł się wicemarszałek Sejmu. - My nigdy nie używaliśmy pogróżek wobec przeciwników - powiedział Ryszard Terlecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ustawa medialna protest Donald Tusk Platforma Obywatelska PO Ryszard Terlecki Prawo i Sprawiedliwość PiS Andrzej Duda prezydent TVN

Nowelizacja ustawy medialnej. Kukiz: zagłosowałem zgodnie z własnym sumieniem

- Skoro USA są zaniepokojone bezpieczeństwem amerykańskiego kapitału w Polsce, to jeśli chcą go chronić, to nie mocą nacisku na zachowanie status quo w TVN, ale powinny zabezpieczać również flankę wschodnią NATO - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media ustawa medialna nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji POLSKA TVN polityka Dorota Kania Paweł Kukiz