Polskie Radio
Section05
ustawa medialna

"Odrzucenie weta prezydenta nie wchodzi w grę". Marek Wróbel o ustawie medialnej

- Odrzucenie weta prezydenta nie wchodzi w grę, jednak myślę, że pewne uszczelnienie systemu będzie forsowane przez obóz Zjednoczonej Prawicy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Kozłowski z "Faktu". Gośćmi "Debaty poranka" byli również Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej oraz Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 ustawa medialna media TVN Andrzej Duda polityka weto nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji

"Mamy prawo porządkowania rynku medialnego". Przemysław Czarnek komentuje weto prezydenta

- Żałuję, że doszło do weta prezydenta. Mamy prawo porządkowania rynku medialnego, jak wiele krajów europejskich. Nie miałoby to żadnego znaczenia dla naszych strategicznych, gospodarczych i obronnych sojuszów - powiedział w Polskim Radiu 24 szef MEiN Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ustawa medialna Przemysław Czarnek Andrzej Duda prezydent media TVN weto Ministerstwo Edukacji i Nauki

Nowelizacja ustawy medialnej. Kempa: media powinny być polskie, a nie polskojęzyczne

- Nie godzę się na to, by - jak kiedyś ze strony Kremla - teraz ze strony Sekretariatu Stanu szły jakiejś połajanki czy pouczenia - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Kempa (Solidarna Polska), komentując dyskusję wokół nowelizacji ustawy medialnej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media ustawa medialna nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji POLSKA TVN polityka Beata Kempa Dorota Kania

"Prezydent jest konsekwentny". Prof. Reginia-Zacharski o wecie do nowelizacji ustawy medialnej

Jeszcze w momencie pierwszej obecności ustawy w Sejmie, prezydent już wówczas zapowiadał, że nie będzie jej podpisywał w takim kształcie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski komentując zawetowanie nowelizacji ustawy medialnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Andrzej Duda prezydent ustawa weto nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji ustawa medialna Krzysztof Grzybowski

"Pokrzykiwania sfrustrowanego polityka nie mają dla mnie znaczenia". Andrzej Duda o wystąpieniu Donalda Tuska

Andrzej Duda na antenie Polsat News skomentował wystąpienie Donalda Tuska przed Pałacem Prezydenckim. Prezydent stwierdził, że "pokrzykiwania ze strony jakiegoś sfrustrowanego polityka" nie mają dla mnie specjalnego znaczenia. Z kolei dopytywany o to, czy uważa, iż lider PO jest sfrustrowany, prezydent powiedział: "Myślę, że tak".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Donald Tusk media ustawa medialna polityka

Weto prezydenta ws. ustawy medialnej. Trudnowski: Andrzej Duda wziął pod uwagę opinie Polaków

- Wiemy z badań, że zaledwie dwadzieścia kilka procent Polaków popierało ustawę medialną. Myślę, że prezydent Andrzej Duda wziął to pod uwagę - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Trudnowski, prezes Klubu Jagiellońskiego. Gościem audycji była także dr Jolanta Hajdasz, szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bartłomiej Graczak media Andrzej Duda ustawa medialna polityka prezydent Trójka

Prezydenckie weto ustawy medialnej. Bartoszewski: inna decyzja byłaby szkodliwa dla Polski

- Pan prezydent odsyła tę ustawę do Sejmu. W Sejmie nie ma większości 276 posłów. Moim zdaniem Sejm nie będzie rozpatrywał tej ustawy do końca tej kadencji. (...) Może ktoś się przyjrzy jakiejś ustawie medialnej w przyszłości. Ale to jest chwilowo wątpliwe - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Władysław Teofil Bartoszewski ustawa medialna prezydent Andrzej Duda nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji POLSKA polityka weto

Poseł PiS ws. weta prezydenta: musimy lepiej przygotować tę ustawę

Możemy powiedzieć "do trzech razy sztuka". Ja bym powiedział, że musimy lepiej przygotować tę ustawę i powinna ona wrócić do Sejmu, w innej formule, również z tymi zastrzeżeniami, które miał pan prezydent - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Sławomir Skwarek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka media ustawa medialna prezydent Andrzej Duda nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji weto

Weto prezydenta ws. ustawy medialnej. Rzecznik PiS: jesteśmy zawiedzeni

Rzecznik PiS Anita Czerwińska stwierdziła, że jest zawiedziona decyzją prezydenta Andrzeja Dudy ws. nowelizacji ustawy medialnej. Podkreśliła jednak, że weto nie kończy tego tematu. - Ta kwestia wymaga uregulowania, podobnie jak ma to miejsce w innych krajach, tak aby podmioty spoza EOG nie omijały prawa - powiedziała poseł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda ustawa medialna Anita Czerwińska PiS Prawo i Sprawiedliwość

TYLKO U NAS Weto prezydenta ws. ustawy medialnej. Marek Suski: będziemy zastanawiali się nad innymi rozwiązaniami

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę medialną. - Będziemy zastanawiali się nad innymi rozwiązaniami, które będą powodować, że polskie prawo jednak będzie szanowane przez naszych największych i najsilniejszych przyjaciół - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wiceszef klubu PiS Marek Suski. 
Zobacz więcej na temat:  ustawa medialna Andrzej Duda Marek Suski polityka prezydent TVN POLSKA

Prezydenckie weto do ustawy medialnej. Lichocka: nasi wyborcy ocenią je jako hamujące

- Znacząca różnica zdań była przy także przy reformie sądownictwa, gdy pan prezydent zawetował tę ustawę, co spowodowało duże zahamowanie i spowolnienie tego procesu - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Joanna Lichocka, mówiąc o prezydenckim wecie do ustawy medialnej. - Bilans prezydentury będzie przez naszych wyborców ujmowany w kontekście tych dwóch wet, które w ich odczuciu na pewno są wetami hamującymi - dodała. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Lichocka media ustawa medialna polityka Antoni Trzmiel