Polskie Radio
Section05
ustawa medialna

Monika Pawłowska o wecie prezydenta: sytuację w mediach należy uporządkować

- Staramy się zrozumieć decyzję prezydenta, ale też nie zapominać o tym, że sytuację w polskich mediach należy doprowadzić do porządku. Chodzi o ujednolicenie przepisów prawnych, podobnie jak w krajach UE - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Monika Pawłowska. Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka TVN weto Andrzej Duda

Weto prezydenta trafi do sejmowej zamrażarki? Kazimierz Smoliński: nie warto się nim zajmować

Zawetowana wczoraj przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa medialna wróci teraz do Sejmu. Zdaniem posłów, z którymi rozmawiał portal PolskieRadio24.pl najprawdopodobniej trafi do sejmowej zamrażarki i nigdy nie zostanie poddana pod głosowanie. - Nie ma możliwości odrzucenia tego weta, więc w takiej sytuacji nie warto się nim zajmować - tłumaczy poseł PiS Kazimierz Smoliński. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda PiS weto Sejm

"Odrzucenie weta prezydenta nie wchodzi w grę". Marek Wróbel o ustawie medialnej

- Odrzucenie weta prezydenta nie wchodzi w grę, jednak myślę, że pewne uszczelnienie systemu będzie forsowane przez obóz Zjednoczonej Prawicy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Kozłowski z "Faktu". Gośćmi "Debaty poranka" byli również Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej oraz Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 media TVN Andrzej Duda polityka weto nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji

"Mamy prawo porządkowania rynku medialnego". Przemysław Czarnek komentuje weto prezydenta

- Żałuję, że doszło do weta prezydenta. Mamy prawo porządkowania rynku medialnego, jak wiele krajów europejskich. Nie miałoby to żadnego znaczenia dla naszych strategicznych, gospodarczych i obronnych sojuszów - powiedział w Polskim Radiu 24 szef MEiN Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Czarnek Andrzej Duda prezydent media TVN weto Ministerstwo Edukacji i Nauki

"Prezydent jest konsekwentny". Prof. Reginia-Zacharski o wecie do nowelizacji ustawy medialnej

Jeszcze w momencie pierwszej obecności ustawy w Sejmie, prezydent już wówczas zapowiadał, że nie będzie jej podpisywał w takim kształcie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski komentując zawetowanie nowelizacji ustawy medialnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Andrzej Duda prezydent ustawa weto nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji Krzysztof Grzybowski

"Pokrzykiwania sfrustrowanego polityka nie mają dla mnie znaczenia". Andrzej Duda o wystąpieniu Donalda Tuska

Andrzej Duda na antenie Polsat News skomentował wystąpienie Donalda Tuska przed Pałacem Prezydenckim. Prezydent stwierdził, że "pokrzykiwania ze strony jakiegoś sfrustrowanego polityka" nie mają dla mnie specjalnego znaczenia. Z kolei dopytywany o to, czy uważa, iż lider PO jest sfrustrowany, prezydent powiedział: "Myślę, że tak".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Donald Tusk media polityka

Weto prezydenta ws. ustawy medialnej. Trudnowski: Andrzej Duda wziął pod uwagę opinie Polaków

- Wiemy z badań, że zaledwie dwadzieścia kilka procent Polaków popierało ustawę medialną. Myślę, że prezydent Andrzej Duda wziął to pod uwagę - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Trudnowski, prezes Klubu Jagiellońskiego. Gościem audycji była także dr Jolanta Hajdasz, szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bartłomiej Graczak media Andrzej Duda polityka prezydent Trójka

Prezydenckie weto ustawy medialnej. Bartoszewski: inna decyzja byłaby szkodliwa dla Polski

- Pan prezydent odsyła tę ustawę do Sejmu. W Sejmie nie ma większości 276 posłów. Moim zdaniem Sejm nie będzie rozpatrywał tej ustawy do końca tej kadencji. (...) Może ktoś się przyjrzy jakiejś ustawie medialnej w przyszłości. Ale to jest chwilowo wątpliwe - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Władysław Teofil Bartoszewski prezydent Andrzej Duda nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji POLSKA polityka weto