Polskie Radio
Section05
więzienia CIA w Polsce

Zamieszanie wokół książki Radosława Sikorskiego. Komentarz

- Nie potrafię wyjaśnić, dlaczego minister Sikorski zdecydował się na taki krok. Mam wrażenie, że jest on przekonany, że nic się nie stało - powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej", odnosząc się do książki byłego szefa dyplomacji ("Polska może być lepsza"), w której zawarł on m.in. informacje dotyczące udostępnienia Amerykanom ośrodka w Starych Kiejkutach. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Polityka zagraniczna Polski CIA więzienia CIA w Polsce Stare Kiejkuty Radosław Sikorski

Tajne więzienia CIA w Polsce. „Amerykanie nie chcieli zostawiać śladów”

Tajne więzienia CIA służyły do przesłuchiwania podejrzewanych przez rząd USA o terroryzm. Według niektórych źródeł znajdowały się również w Polsce. Sprawa zaczęła się od artykułu dziennikarki „The Washington Post”. O tajnych więzieniach CIA w Polsce mówił w audycji Kulisy Spraw Mariusz Kowalewski, dziennikarz śledczy TVP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 więzienia CIA w Polsce USA terroryzm Human Rights Watch

Więzienie CIA w Polsce. "Polacy na początku nie wiedzieli"

– Polacy na początku zupełnie nie wiedzieli co się dzieje, po prostu sojusznikom został udostępniony ośrodek. Nie spodziewali się chyba, co tam się będzie działo – mówił w audycji Kulisy Spraw Adam Krzykowski, dziennikarz Panoramy TVP2, autor cyklu materiałów, w których jako pierwszy ujawnił dowody na tajne lądowania samolotów CIA w naszym kraju.
Zobacz więcej na temat:  CIA NATO prokuratura terroryzm USA więzienia CIA w Polsce