Polskie Radio
Section05
Human Rights Watch

Migranci regularnie nękani przez francuskie służby. Szokujący raport HRW

Organizacja Human Rights Watch (HRW) w swoim raporcie na temat sytuacji migrantów we Francji oskarżyła w czwartek francuskie władze o złe traktowanie migrantów i wezwała do "przerwania błędnego koła powtarzających się wydaleń i nękania". Codzienne eksmisje, namioty celowo przecinane tak, aby nie nadawały się już do użytku, skonfiskowane rzeczy osobiste, zastraszanie - tak wygląda polityka francuskich służb wobec migrantów według raportu HRW.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja migracja uchodźcy Human Rights Watch policja

Raport: władze Rosji niszczą oponentów, prześladują opozycję

Z raportu Human Rights Watch wynika, że władze Rosji w 2018 roku kontynuowały prześladowania opozycji. Międzynarodowa organizacja monitorująca przestrzeganie praw człowieka wskazała między innymi na brutalne zachowania policji, areszty i tortury oraz wykorzystywanie wymiaru sprawiedliwości do zwalczania przeciwników politycznych i łamanie podstawowych wolności obywatelskich. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Rosja opozycja demokratyczna Human Rights Watch

Tajne więzienia CIA w Polsce. „Amerykanie nie chcieli zostawiać śladów”

Tajne więzienia CIA służyły do przesłuchiwania podejrzewanych przez rząd USA o terroryzm. Według niektórych źródeł znajdowały się również w Polsce. Sprawa zaczęła się od artykułu dziennikarki „The Washington Post”. O tajnych więzieniach CIA w Polsce mówił w audycji Kulisy Spraw Mariusz Kowalewski, dziennikarz śledczy TVP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 więzienia CIA w Polsce USA terroryzm Human Rights Watch