X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wybory samorządowe

Szczecin. Debata kandydatów na prezydenta miasta

- Musimy uatrakcyjniać miasto pod każdym względem - mówił w przedwyborczej debacie Polskiego Radia 24 ubiegający się o czwartą kadencję na stanowisku prezydenta Szczecina Piotr Krzystek (KWW Piotra Krzystka Bezpartyjni). - W Szczecinie rośnie liczba starszych ludzi. To jest niepokojące - podkreślał z kolei na naszej antenie Bartłomiej Sochański z Prawa i Sprawiedliwości, konkurent Piotra Krzystka w II turze wyborów prezydenckich w Szczecinie. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Wybory samorządowe 2018 - debaty Polskiego Radia 24 Szczecin polityka

Joanna Lichocka: obóz postkomunistyczny chce zachować realia III RP

– Hasła anty-PiS, formowane przez przedstawicieli obozu postkomunistycznego, nie mają nic wspólnego z programem dla Polski i samorządu – powiedziała Joanna Lichocka. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości odniosła się do wyników wyborów samorządowych i wzrastającej polaryzacji na krajowej scenie politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Joanna Lichocka Prawo i Sprawiedliwość polityka wybory samorządowe 2018 wybory samorządowe media zjednoczona prawica

PiS wyciąga rękę do współpracy z PSL

Wejście w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością mogłoby być korzystne dla Polskiego Stronnictwa Ludowego - ocenił prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk, odnosząc się w Polskim Radiu 24 do wyniku wyborów samorządowych. Wypowiedzi polityków obu partii komentował także na naszej antenie prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory samorządowe PiS koalicja obywatelska wybory samorządowe 2018

Gdańsk: debata kandydatów na prezydenta miasta

- Chciałbym z każdym rządem, wywodzącym się z obojętnie jakiego środowiska, prowadzić dobrą politykę. Taką, która będzie wspierać gdańszczan - powiedział w przedwyborczej debacie Radia Gdańsk Kacper Płażyński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta Gdańska. - Nie miałem problemów z żadnym rządem - podkreślał z kolei ubiegający się o reelekcję Paweł Adamowicz, wspierany przed II turą wyborów przez Koalicję Obywatelską. Debata była transmitowana w Polskim Radiu 24.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Wybory samorządowe 2018 - debaty Polskiego Radia 24 polityka Kacper Płażyński Paweł Adamowicz Gdańsk POLSKA

Polityk PO: to PiS ma problem w kontekście wyników wyborów

- Ostatnia rzecz jakiej potrzeba Koalicji Obywatelskiej to dyskusja o tym, kto powinien być jej liderem - powiedział w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Tomasz Siemoniak. Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w Polskim Radiu 24 mówił m.in. o funkcjonowaniu Koalicji Obywatelskiej i wynikach wyborów samorządowych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Rafał Trzaskowski Tomasz Siemoniak Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

II tura wyborów samorządowych. Debata kandydatów na prezydenta Tarnowa

W kolejnej debacie samorządowej rozmawiali ze sobą kandydaci na prezydenta Tarnowa. 4 listopada Kazimierz Koprowski ze Zjednoczonej Prawicy oraz Roman Ciepiela z Koalicji Obywatelskiej zmierzą się w II turze wyborów samorządowych. Pretendenci urzędu prezydenckiego przedstawili swoje pomysły na rozwój miasta oraz poprawę życia jego mieszkańców.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Wybory samorządowe 2018 - debaty Polskiego Radia 24 Tarnów małopolskie koalicja obywatelska zjednoczona prawica

II tura wyborów. Kto zwycięży w Krakowie i Gdańsku?

– Moim zdaniem wygrają Paweł Adamowicz i Jacek Majchrowski. Pytanie dotyczy jedynie skali tych zwycięstw – stwierdził Piotr Skwieciński z tygodnika „Sieci”. Już za tydzień odbędzie się II tura wyborów samorządowych. Do obsadzenia pozostały m.in. prezydenckie fotele w Gdańsku i Krakowie. Czy kandydaci Zjednoczonej Prawicy zagrożą swoim kontrkandydatom, którzy ubiegają się o reelekcję?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Kraków Gdańsk Kacper Płażyński Małgorzata Wassermann Jacek Majchrowski Paweł Adamowicz

Gorący Temat: Publicyści o II turze wyborów w Radomiu

Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w przyszłą niedzielę w 649 gminach i miastach, gdzie żaden z kandydatów nie uzyskał ponad 50 procent głosów. Radosław Witkowski z Koalicji na Rzecz Zmian i Wojciech Skurkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości zmierzą się ze sobą w Radomiu, gdzie odbywa się dziś konwencja Prawa i Sprawiedliwości. O sytuacji przed drugą turą wyborów oraz o konwencji PiS tym mieście, w rozmowach z Marcinem Makowskim z doRzeczy.pl, Michałem Kolanko z Rzeczpospolitej i Miłoszem Lodowskim, publicystą.
Zobacz więcej na temat:  polityka Radom wybory samorządowe wybory samorządowe 2018

Debata Dnia. Publicyści o przyszłości PO i PiS

- Największym zagrożeniem dla Prawa i Sprawiedliwości jest obecnie samo Prawo i Sprawiedliwość - ocenił w Polskim Radiu 24 Radosław Gruca z "Faktu", mówiąc o tym, jak w przyszłości może kształtować się poparcie dla poszczególnych partii politycznych. W Debacie Dnia również komentarz Tomasza Truskawy ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość polityka wybory samorządowe wybory samorządowe 2018

Debata Dnia. Publicyści o wynikach wyborów samorządowych

- W wyborach samorządowych każdy może ogłosić swój sukces. Każdy bowiem "coś ugrał" - powiedziała w Debacie Dnia Anna Sarzyńska z Telewizji Polskiej, odnosząc się do podanych przez Państwową Komisję Wyborczą wyników wyborów samorządowych. W Polskim Radiu 24 rezultat głosowania komentował również Michał Płociński z "Rzeczpospolitej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe polityka samorząd

Tadeusz Cymański: sprawiedliwe państwo wymaga odważnych decyzji

– Połączonym siłom Zjednoczonej Prawicy nie zabraknie odwagi, by tworzyć sprawiedliwe państwo – powiedział Tadeusz Cymański. Poseł Solidarnej Polski mówił w Polskim Radiu 24 m.in. o polityce rządu, wynikach wyborów samorządowych, a także o wewnętrznej sytuacji w swojej partii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Cymański Solidarna Polska zjednoczona prawica wybory samorządowe polityka Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Platforma Obywatelska