Polskie Radio
Section05
zamieszki

Zamieszki podczas szczytu G20. Niemcy szukają winnych

- W Niemczech, dyskutując o ekstremizmie, z reguły mówiono o walce z ekstremizmem prawicowym, z neonazistami na co Niemcy z oczywistych względów byli wyczuleni. Teraz pojawia się pytanie, na ile tolerowaliśmy lewicowy ekstremizm – powiedział w audycji Dwaj Panowie Z Marek Zając. Odniósł się w ten sposób do wydarzeń w Hamburgu, do których doszło podczas szczytu G20.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 G20 Niemcy Hamburg Dominik Zdort zamieszki

Zamieszki w Hamburgu. "Agresja tych ludzi będzie narastać"

 - Tegoroczne zamieszki podczas szczytu G-20 to sytuacja bez precedensu. Zamaskowani ludzie wybijali szyby w samochodach nie tyle przy bierności policji, ile - w niektórych obszarach – przy braku tych służb. Logistycznie trudno było to zabezpieczyć, ale musimy pamiętać, że jeśli dajemy na to przyzwolenie, to agresja i pewność tych ludzi będzie narastać – powiedział w Polskim Radiu 24 ekspert ds. terroryzmu dr Daniel Boćkowski. O zakończonym w Hamburgu szczycie G-20 mówił także dr Spasimir Domaradzki z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Hamburg Niemcy G20 zamieszki

Zamieszki podczas G20 w Hamburgu. Komentarze

- Nie usprawiedliwiam chuligaństwa, ale musiałabym być osobą ślepą, głuchą i nieczytającą żeby nie zwracać uwagi na to, jak ogromnym problemem są dziś na świecie narastające nierówności wynikające m.in. z globalizacji – powiedziała w kontekście antyglobalistycznych protestów w Hamburgu redaktorka Katarzyna Kozłowska. Gościem Debaty Poranka był również Mirosław Skowron z Super Expressu.
Zobacz więcej na temat:  Hamburg zamieszki G20 Niemcy