Polskie Radio
Section05
zwrot pieniędzy

Zwrot pieniędzy za niewykorzystane vouchery turystyczne. UOKiK dyscyplinuje organizatorów wypoczynku

Turyści mają prawo otrzymać od biur podróży zwrot środków finansowych za niewykorzystane vouchery turystyczne wydane podczas pandemii COVID-19 - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na skutek sygnałów konsumenckich Prezes UOKIK wziął pod lupę organizacje turystyczne sprawdzając, jak w praktyce rozliczane są bony.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA turystyka wypoczynek biuro podróży zwrot pieniędzy UOKiK finanse osobiste społeczeństwo

Zwroty z tarcz antykryzysowych. Wiceprezes PFR: pierwsze pieniądze będą mogły zostać wypłacone już latem

- Latem Polski Fundusz Rozwoju może zacząć wypłacać pieniądze na projekty w ramach Krajowego Planu Odbudowy - powiedział wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk w wywiadzie dla "DGP". Dodał, że firmy już oddają lub oddadzą 40 proc. wypłaconego wsparcia z tarcz antykryzysowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma tarcza antykryzysowa zwrot pieniędzy Krajowy Plan Odbudowy finansowanie

Butelki oddamy bez paragonu. System kaucyjny obejmie również opakowania plastikowe

Ministerstwo Klimatu przygotowuje system kaucyjny, który obejmie butelki jednorazowego użytku z tworzywa sztucznego na napoje o pojemności do 3 litrów oraz butelki szklane wielokrotnego użytku na napoje o pojemności do 1,5 litra. System nie będzie obowiązkowy, jednak resort wprowadzi narzędzia, które skłonią przedsiębiorców do udziału w tym rozwiązaniu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ministerstwo klimatu opakowanie paragon zwrot pieniędzy