X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wisła to miejsce, w którym totalnie można odpłynąć

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2012 20:00
Czeska Praga, Paryż, Londyn - tam rzeki są w centrum miasta. Poza nielicznymi wyjątkami, u nas niestety w tej kwestii jest jeszcze wiele do zrobienia. Ale idzie, to znaczy płynie ku lepszemu. Przekonasz się o tym, słuchając nagrania z audycji "4 do 4".
Audio
  • Posłuchaj raportu o stanie polskich rzek i nadbrzeży

Rzeki w Polsce stają się modne, a najbardziej, oczywiście, ta największa. - Wisła to bardzo dobre miejsce na starter - mówią Wraszawiacy. - I jedyna miejscówka w stolicy, gdzie tramwaje nie jeżdżą tylko pływają.
Centrum Nauki Kopernik bierze aktywny udział w akcji "Przywracanie rzeki miastu". - Działa u nas Park Odkrywców, otworzyliśmy własną przystań - wylicza Katarzyna Nowicka z Kopernika - a we wrześniu zorganizujemy kolejną edycję festiwalu "Przemiany".
"Warszawskie antyłazienki" - tak o nadwiślańskim bulwarze mówią urzędnicy ratusza. Można tu poczuć powiew wolności i robić rzeczy, których gdzie indziej nie wypada. Wszysto dzięki plenerowym miejscówkom, do których przenosi się letnie życie stolicy. W tym roku obok "Cudu nad Wisłą" zacumowała "BarKa" czyli letnia siedziba "Planu B" i "Powiększenia".  
 - Zanim to jednak się stało, brzegi rzeki trzeba było posprzątać. - Tonęliśmy w śmieciach  - opowiada Marek Piwowarski, pełnomocnik ratusza ds. zagospodarowania nabrzeża Wisły. - Dziś trudno w to uwierzyć, ale w niektóre rejony nie mogliśmy nawet wejść.
Jednak śmieci to nie jedyny problem, kolejny to czystość wody.
 - Kilkanaście lat temu sami odwócilismy się od polskich rzek, bo przypominały one wielkie zbiorniki ze ściekami - mówił Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska. - Ale w ciągu ostatnich 20 lat prawie we wszystkich miejscowościach powstały nowoczesne instalacje oczyszczające. To pozwala myśleć teraz o rzekach  w kategoriach rekreacyjnych.     

Czy Warszawiacy zjedliby rybę z Wisły, jak zachowywać się na miejskiej plaży oraz dlaczego mieszkańcy Krakowa bardziej kochają swoją rzekę - dowiesz się słuchając nagrania z audycji "4 do 4".

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Etyka w biznesie: kapitalizm, korporacje, wyścig szczurów?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 08:20
– Biznes, działający na dłuższą metę musi być etyczny – twierdzi Marek Sejp, dyrektor generalny Auchan. – W przeciwnym razie klienci nie będą chcieli z niego korzystać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakazane procenty: pić czy nie pić w miejcach publicznych?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 08:20
Choć przepisy o spożywaniu alkoholu są jasne i dość rygorystyczne, polska młodzież znakomicie nauczyła się je omijać. – Koszty takiego zachowania ponosimy wszyscy, nie tylko ci, którzy piją. Finansowe i emocjonalne - mówiła ekspertka Czwórki, Kama Dąbrowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tropem najśmieszniejszego Mongoła

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 12:00
Mongolia to ogromne rzeki, wielobarwne stepy i niezwykłe Ułan Bator. – Zabytki mają to do siebie, że stają się ruinami – tłumaczy Bilguun Ariunbaatar. – A Matka Natura dba o swoje, więc przyroda jest nietknięta, i to jest w tym kraju najfajniejsze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oszukać studenta

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2012 08:00
Jak wiadomo w dokumentach z największą uwagą należy czytać to, co jest napisane małym druczkiem. Ta zasada dotyczy także studentów, którzy rozpoczynając naukę podpisują umowy z uczelniami. Jakie chwyty stosują wobec nich szkoły?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anatomia mody: kolorowe ptaki kontra szare myszki

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 09:00
– Moda jest w każdym z nas. Niektórzy się do tego przyznają otwarcie, inni nie. Ale moda jest sposobem na życie, sposobem wyrażania siebie i… metodą na zarabianie pieniędzy – mówi w Czwórce Marta Majdan z działu modowego pisma "Joy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dawcy organów" chcą zmienić wizerunek

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 21:00
- Chcemy uświadomić wszystkim, jak fajni ludzie jeżdżą na motocyklach - mówił w Czwórce Piotr Zelt, który wspólnie z Krzysztofem Rzepeckim opowiedział o akcji „Ja motocyklista”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stój, bo strzelam! Kto powinien nosić broń?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 14:00
Broń zwiększa poczucie bezpieczeństwa twierdzą niektórzy. Inni mówią o rosnącej liczbie przestępstw z jej użyciem. Kto w Polsce może mieć broń? Czy nasze przepisy, dotyczące jej posiadania powinny być bardziej liberalne?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Azerbejdżan: kraina kontrastów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 20:55
Azerbejdżan położony jest na tyle daleko od Polski, że rzadko wybieramy go na wakacyjny cel. Tymczasem to piękny i bardzo zróżnicowany zakątek świata. Czy wiedzieliście na przykład, że Baku to polskie miasto?...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polska stanie się państwem policyjnym?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 13:58
- Te przepisy uderzają w wolności obywatelskie - mówili w Czwórce przeciwnicy nowej ustawy o zgromadzeniach publicznych. - One uderzają w bandytów - ripostował inspektor Marek Sokołowski. Posłuchaj gorącej dyskusji w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie Warszawskie – Pamiętamy!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 11:15
W 68. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na antenie Czwórki będziemy poruszali tematy związane z wydarzeniami historycznymi z 1 sierpnia 1944 roku i sposobami na ich upamiętnienie.
rozwiń zwiń