Polskie Radio
Section05
Adam Andruszkiewicz

Andruszkiewicz: izolować dzieci morderców bohaterów

- Są dziennikarze, którzy bronią morderców Żołnierzy Wyklętych. Należałoby ich poddać swego rodzaju towarzyskiemu ostracyzmowi, społecznej izolacji. Należałoby unikać kontaktów z nimi, z mediami które reprezentują. Po prostu odmawiać jakiejkolwiek współpracy – powiedział w rozmowie z dziennikarzem portalu polskieradio.pl poseł koła sejmowego Wolni i Solidarni, Adam Andruszkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Adam Andruszkiewicz TYLKO U NAS Żołnierze Wyklęci

"Mamy dwa bardzo ważne pytania do prezydent Warszawy"

Komisja weryfikacyjna w poniedziałek zajmowała się sprawą reprywatyzacji kamienicy przy ul. Noakowskiego 16. Jednym z beneficjentów decyzji zwrotowej był Andrzej Waltz, mąż prezydent Warszawy. Gośćmi Rozmowy PR24 byli Adam Andruszkiewicz (Wolni i Solidarni) i członkowie komisji – Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Paweł Rabiej (Nowoczesna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja Warszawa reprywatyzacja Adam Andruszkiewicz Paweł Rabiej Adrian Klarenbach

Kukiz zdradza, jak Jarosław Kaczyński go pocieszał [WIDEO]

Paweł Kukiz, zapytany przez dziennikarza portalu polskieradio.pl o to, czy jesteśmy świadkami powolnego rozpadu klubu poselskiego Kukiz'15, opowiedział, jak pocieszał go przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. O przyszłości klubu i powodach odejścia z Kukiz'15 rozmawialiśmy też z posłami Adamem Andruszkiewiczem i Sylwestrem Chruszczem. Zapraszamy do obejrzenia naszego reportażu.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Kukiz Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15 Adam Andruszkiewicz polityka TYLKO U NAS

Paweł Kukiz broni uczestników Marszu Niepodległości [WIDEO]

- Nie ma wątpliwości, że to krzywdzące wrzucać wszystkich uczestników Marszu Niepodległości do jednego worka - mówi w rozmowie z dziennikarzem portalu polskieradio.pl Paweł Kukiz. Lider ruchu Kikiz'15 skrytykował też wpis Donalda Tuska na Twitterze, w którym przewodniczący Rady Europejskiej, w kontekście marszu, napisał, że marsz to "Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa". 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Kukiz Adam Andruszkiewicz Stanisław Tyszka Kukiz'15 Sejm TYLKO U NAS

Reforma sądownictwa. Czy dojdzie do porozumienia?

Jak mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Łapiński, rzecznik prasowy prezydenta, w tym tygodniu nie będzie kolejnego spotkania Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim ws. kształtu reformy sądownictwa. Kością niezgody jest m.in. kwestia wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa. W audycji Jakim Prawem rozmowa z Adamem Andruszkiewiczem, posłem Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Adam Andruszkiewicz Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński reforma sądownictwa

"Być może Marcin P. powinien zostać świadkiem koronnym"

– Marcin P. staje się coraz bardziej rozmowny, być może niedługo ujawni, kto z nim stał – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Adam Andruszkiewicz, poseł Kukiz’15. We wtorek komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchała po raz kolejny byłego szefa spółki, dziś (środa) zeznania złożą byli dziennikarze „Wprost” – Michał Majewski i Sylwester Latkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kukiz'15 Amber Gold komisja śledcza Platforma Obywatelska Sejm Adam Andruszkiewicz