Polskie Radio
Section05
Bogdan Chazan

O konstytucyjnym znaczeniu życia

Bohaterami czwartkowego wydania "Klubu Trójki" byli ludzie zaangażowani w obronę życia ludzkiego. Konstytucyjną rolę życia od poczęcia do naturalnej śmierci mają zapisaną w statutach swoich fundacji i stowarzyszeń, ale przede wszystkim we własnym sercu i sumieniu. Do takich osób należy Anna Trutowska z Fundacji Pro – Prawo do Życia, prof. Bogdan Chazan – wieloletni lekarz, profesor ginekologii i położnictwa oraz ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk i specjalista w zakresie teologii moralnej.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Wojciech Reszczyński Trójka aborcja Trybunał Konstytucyjny

Prof. Chazan: śmierć dziecka w wyniku aborcji jest śmiercią w samotności, w nieludzkich cierpieniach

- Wykonywałem aborcje, jednak zmieniłem zdanie. Uznałem, że to, co robiłem, było głęboko niewłaściwe. Wstydzę się tego. Mój przykład świadczy o tym, że możliwa jest zmiana i że przed moimi koleżankami oraz kolegami stoi szansa zaprzestania praktyk, które z moralnego punktu widzenia są czymś głęboko niewłaściwym - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Bogdan Chazan, ginekolog położnik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Antoni Trzmiel aborcja Trybunał Konstytucyjny macierzyństwo dziecko ciąża

"Umożliwi postęp w diagnostyce prenatalnej". Prof. Chazan o wyroku TK ws. aborcji

- Będą podejmowane czynności diagnostyczne, a tam, gdzie to możliwe działania terapeutyczne jeszcze w czasie ciąży - ocenił wiceprezes mazowieckiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich prof. Bogdan Chazan. Dotąd, jak mówił, dzieci z wadami rozwojowymi były poddawane aborcji i nikt nie przejmował się ich leczeniem.
Zobacz więcej na temat:  aborcja lekarz zdrowie bezpieczeństwo ciąża Trybunał Konstytucyjny społeczeństwo POLSKA