X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ordo Iuris

Prezes Ordo Iuris: deklaracja LGBT nie jest źródłem prawa

- Wszystkie jednostki samorządu terytorialnego muszą działać w granicach prawa. Konstytucja jest tu całkowicie jednoznaczna i mówi, że kompetencje prezydenta miasta zakreślone są granicami upoważnień zawartych w ustawie - powiedział w Polskim Radiu 24 o warszawskiej karcie LGBT mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa deklaracja LGBT+ Rafał Trzaskowski prawo homoseksualizm Ordo Iuris

Ekspert: zagraniczne urzędy często odbierają dzieci z błahych powodów

- Praktyka Jugendamtów się nie zmieni. Niemieckie urzędy będą działały jak dotychczas - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Filip Wołoszczak z Centrum Interwencyjne Ordo Iuris. Ekspert odniósł się do orzeczenia Komisji Europejskiej, która oświadczyła że nie ma kompetencji, by zajmować się kwestiami prawa rodzinnego w krajach Unii Europejskiej
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jugendamt Norwegia Niemcy Unia Europejska Europa Parlament Europejski Komisja Europejska dzieci rodzice Ordo Iuris Artur Wdowczyk

Prawnik Ordo Iuris: węzeł prawny wokół SN może się stać węzłem gordyjskim

Krajowa Rada Sądownictwa zajmuje się kandydaturami na sędziów Sądu Najwyższego. We czwartek omawiana jest obsada Izby Dyscyplinarnej. - Osoby przyspieszające wybór sędziów, szczególnie do Izby Dyscyplinarnej, mogą myśleć, że lepiej powołać ich wcześniej, żeby nie mieć później problemu z treścią orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, jakie by ono nie było – mówił w Polskim Radiu 24 adw. Filip Wołoszczak, prawnik Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy krs Krajowa Rada Sądownictwa Ordo Iuris Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE

Rozpoczynają się przesłuchania kandydatów do SN

Krajowa Rada Sądownictwa rozpoczyna w poniedziałek przesłuchania kandydatów sędziów Sądu Najwyższego. Cztery zespołu prowadzące rozmowy mają się spotkać m.in. z osobami ubiegającymi się o miejsce w Izbie Dyscyplinarnej. Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24: mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, Marek Domagalski z "Rzeczpospolitej", dr Andrzej Anusz, politolog i historyk oraz dr Lech Jańczuk, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy kandydaci reforma sądownictwa Ordo Iuris

Prawnicy o noweli ustaw o SN: zmiany wychodzą na przeciw bieżącym potrzebom

W Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie poselskiego projektu nowelizacji prawa o prokuraturze oraz  ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Proponowane zmiany komentował w Polskim Radiu 24 adw. Tomasz Chudziński z Ordo Iuris. Potrzebę zmian wyjaśniał również b. senator PiS i Sędzia Trybunału Stanu mec. Piotr Andrzejewski.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Sejm prawo Krzysztof Grzybowski Ordo Iuris

Ordo Iuris zachęca do zawierania małżeństw i zakładania licznych rodzin

O rodzinie, jej kondycji, a przede wszystkim o wyzwaniach przed nią stojących rozmawiali w Warszawie uczestnicy międzynarodowej konferencji "Prawne i społeczne uwarunkowania polityki rodzinnej". Spotkanie zorganizowało konserwatywne Stowarzyszenie Ordo Iuris po to, by wymienić doświadczenia z ekspertami m.in z Wielkiej Brytanii, Węgier, Finlandii i Stanów Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  rodzina społeczeństwo Ordo Iuris Aleksander Ziemiańczyk