Polskie Radio
Section05
Ordo Iuris

Ordo Iuris zgłosiło sprawy ataków na kościoły do prokuratury. "Przynajmniej kilkanaście w toku"

- Zgłosiliśmy szereg przypadków wandalizmu, w toku jest przynajmniej kilkanaście spraw dotyczących naruszenia przepisów mówiących o obrazie uczuć religijnych lub przeszkadzaniu w wykonywaniu aktu religijnego - przekazał Instytut Ordo Iuris, nawiązując do toczących się obecnie protestów.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny społeczeństwo prokuratura POLSKA Ordo Iuris aborcja strajki protest Kościół

Dr Zych: ogromna część społecznej histerii została wywołana przez nieprawdziwe informacje

- Można tylko mieć nadzieję, że skrajna nieodpowiedzialność części polityków i dziennikarzy powtarzających nieprawdziwe informacje na temat wyroku, czy też legitymizujących akty przemocy, że to nie będzie miało tych najgorszych konsekwencji - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Trybunał Konstytucyjny aborcja Ordo Iuris

Scheuring-Wielgus z proaborcyjnymi hasłami pod ołtarzem. Prezes Ordo Iuris: złożymy zawiadomienia

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus pojawiła się wraz z mężem w toruńskim kościele. Podczas mszy zaprezentowali transparenty z proaborcyjnymi hasłami. Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  aborcja Trybunał Konstytucyjny Kościół Patryk Jaki Robert Biedroń Joanna Scheuring-Wielgus Ordo Iuris POLSKA

"Trybunał Konstytucyjny nie mógł orzec inaczej". Dr Michał Skwarzyński o wyroku ws. aborcji

- Trybunał Konstytucyjny nie mógł orzec inaczej, gdyż nasza konstytucja i ustawy chronią ludzkie życie od poczęcia - mówi w rozmowie z portalem tvp.info dr Michał Skwarzyński, specjalista ds. praw człowieka, adiunkt w Katedrze Praw Człowieka i Prawa Humanitarnego KUL. - Mieliśmy do tej pory sytuację nieracjonalną, bo nikt nie jest w stanie udowodnić, że dziecko poczęte nie jest człowiekiem - wyjaśnia.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny aborcja Ordo Iuris TVP TVPinfo Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) POLSKA

Фонд Ordo Iuris: Стамбульская конвенция несовместима с Конституцией Польши

Предлагается отменить действие Стамбульской конвенции в Польше и руководствоваться Международной конвенцией о правах семьи.
Zobacz więcej na temat:  Католическая церковь Генеральная прокуратура Правительство Польши Ordo Iuris

TYLKO U NAS "Dyskryminacja i godzenie w wolność wyboru ścieżki zawodowej". Ekspert Ordo Iuris o nowym prawie UW

Co najmniej trzy artykuły konstytucji - według Ordo Iuris - narusza "Plan równości płci" przyjęty przez prof. Marcina Pałysa, do niedawna rektora Uniwersytetu Warszawskiego. - Przyjęte rozwiązania dyskryminują i godzą w wolność np. wyboru przedmiotów badań naukowych - twierdzi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Bartosz Zalewski z Centrum Analiz Legislacyjnych Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ordo Iuris Uniwersytet Warszawski

"Płeć nie może decydować o przyjęciu na studia". Ordo Iuris o działaniach UW

"Władze Uniwersytetu Warszawskiego zapowiedziały wdrożenie Planu Równości Płci – dokumentu, który pod pozorem promowania »równości i różnorodności« wprowadza założenia, mające w istocie charakter dyskryminujący i sprzeczny z polskim prawem, w tym z Konstytucją" - podaje na swojej stronie Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ordo Iuris Uniwersytet Warszawski dyskryminacja

Dr Zych o reakcjach na zatrzymanie aktywisty LGBT: walka w sferze komunikacji

- Z punktu widzenia prawnego sprawa Michała Sz. ps. Margot jest oczywista, mamy do czynienia z serią czynów zabronionych, mających charakter przestępstw pospolitych. (…) To, że sąd podjął decyzję o zatrzymaniu, nie zaskakuje - mówił w Polskim Radiu 24 Dr Tymoteusz Zych wiceprezes zarządu Instytutu na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 LGBT POLSKA Ordo Iuris Warszawa