Polskie Radio
Section05
Ordo Iuris

Ordo Iuris zachęca do zawierania małżeństw i zakładania licznych rodzin

O rodzinie, jej kondycji, a przede wszystkim o wyzwaniach przed nią stojących rozmawiali w Warszawie uczestnicy międzynarodowej konferencji "Prawne i społeczne uwarunkowania polityki rodzinnej". Spotkanie zorganizowało konserwatywne Stowarzyszenie Ordo Iuris po to, by wymienić doświadczenia z ekspertami m.in z Wielkiej Brytanii, Węgier, Finlandii i Stanów Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  rodzina społeczeństwo Ordo Iuris Aleksander Ziemiańczyk

Czy ONZ rozmyje pojęcie rodziny?

W Radzie Praw Człowieka ONZ trwają negocjacje nad ostatecznym kształtem rezolucji o ochronie rodziny. W ostatnich dniach Szwajcaria oraz - w imieniu Unii Europejskiej - Malta, zaproponowały kontrowersyjne poprawki promujące ideologię LGBT i podważające naturalną tożsamość rodziny. O komentarz poprosiliśmy prof. Aleksander Stępkowski, Uniwersytet Warszawski, Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  ONZ rodzina Szwajcaria Unia Europejska Ordo Iuris homoseksualizm

Odwołane wykłady działaczki pro-lfe. Cenzura?

Mecenas Rebecca Kiessling, amerykańska działaczka pro-life poczęta w wyniku gwałtu i walcząca o wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji. To właśnie ona miała wystąpić na kilku polskich uczelniach z serią wykładów o ochronie życia poczętego. Spotkało się to jednak z falą protestów środowisk lewicowych, w wyniku czego część wystąpień została odwołana. Jak do tej sytuacji ma się zasada wolności słowa na polskich uczelniach?
Zobacz więcej na temat:  Ordo Iuris Uniwersytet Jagielloński Uniwersytet Warszawski aborcja Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) protest