Polskie Radio
Section05
CBŚ

Kolejne zatrzymania w sprawie klubów nocnych wyłudzających pieniądze. Prawie 130 podejrzanych

Kolejnych 20 osób zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w sprawie klubów nocnych, w których miało dochodzić do wyłudzania pieniędzy od klientów. W śledztwie jest już łącznie 129 podejrzanych, 54 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚ prokuratura wyłudzenia zatrzymanie pieniądze pożyczka rachunek bankowy

"Wprowadzano narzędzia, które pozwalały nam być lepszymi od przestępców". Były policjant o kulisach powstania CBŚ

- Byłem pracownikiem operacyjnym. Pamiętam narzędzia, które wtedy tworzono, między innymi instytucję świadka koronnego, kontrolowanego zakupu czy nadzoru przesyłki niejawnej. To były narzędzia, które wtedy wprowadzano, aby być lepszym od przestępców - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Karczyński, były policjant. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 CBŚ CBŚP

SMS z żądaniem 2 mln złotych. Policja udaremniła porwanie dziecka dla okupu

Policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę podejrzanego o przygotowywanie uprowadzenia dziecka w celu wymuszenia okupu. Rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji Iwona Jurkiewicz powiedziała, że funkcjonariusze podjęli działania po tym, jak ojciec otrzymał wiadomość SMS, że jego dziecko zostanie porwane, jeżeli w ciągu 48 godzin nie przygotuje 2 milionów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA porwanie policja policja polska prokuratura CBŚ Białystok podlaskie regiony

"To musiała być decyzja sądu". Były funkcjonariusz CBŚ o podsłuchu Sławomira Nowaka

- Jeżeli sąd już teraz tymczasowo aresztował Sławomira Nowaka, to znaczy, że uznano, iż materiały zdobyto zgodnie z przepisami i zawierają istotne informacje – powiedział portalowi TVP Info były funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego, komentując zarzuty opozycji, że służby podsłuchiwały polityka, aby mieć nagrania rozmów sztabu i polityków PO w czasie wyborów prezydenckich. Podkreślił też, że decyzję o podsłuchu musiał wydać sąd. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo CBŚ Sławomir Nowak podsłuch

W ciągu 20 lat rozbiło 3,5 tys. gangów, przejęło 43 tony narkotyków. CBŚP obchodzi jubileusz

CBŚ zostało powołane dokładnie 20 lat temu - 15 kwietnia 2000 roku. Przez dwie dekady funkcjonariusze m.in. rozbili ponad 3,5 tys. zorganizowanych grup przestępczych, zabezpieczyli mienie warte około 8,3 miliarda złotych, przejęli ponad 43 tony narkotyków - powiedziała rzecznik CBŚP nadkom. Iwona Jurkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo CBŚ CBŚP policja przestępczość służba policyjna

"Sprawa Amber Gold pokazuje niedowład struktury policji"

We wtorek i w środę sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha pięciu świadków w wątku dotyczącym służb specjalnych. Wtorkowe przesłuchania będą zamknięte ze względu na materiał, na którym będzie się opierała komisja. W środę odbędą się przesłuchania jawne. O aferze ds. Amber Gold, działaniu państwa i komisji, mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Loranty - pisarz, publicysta, policjant, komentator medialny, nauczyciel akademicki.
Zobacz więcej na temat:  CBŚ Amber Gold komisja śledcza