Polskie Radio
Section05
Wieluń

Burmistrz wrócił z Włoch i nie poddał się kwarantannie. Urzędnik ratusza: przecież codziennie był w saunie

Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia, w ostatnich dniach przebywał na urlopie wypoczynkowym w północnych Włoszech. To właśnie w tym kraju odnotowano już ponad 9 tysięcy zakażeń koronawirusem. Po powrocie nie poddał się jednak kwarantannie, bo nie widział ku temu żadnych powodów - informuje "Dziennik Łódzki".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Włochy Wieluń zdrowie

Szef MON: należy pamiętać kto był katem, a kto ofiarą

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak mówił po uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte, że najważniejsza jest pamięć i prawda o tych, którzy oddali życie w obronie Polski. Podkreślał, że należy pamiętać, kto był katem, a kto ofiarą tego najbardziej krwawego konfliktu w historii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA II wojna światowa Wieluń Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej Westerplatte Niemcy nazizm

Wiceszef MSZ: to Polska była ofiarą II wojny światowej

- Oczy całego świata są skierowane na Polskę, a to szansa na odkłamywanie tych nieprawdziwych tez. To Polska była ofiarą II wojny światowej. Polscy bohaterowie stawiali czoła niemieckiej, a potem sowieckiej nawale – mówił wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk na antenie Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Szynkowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wieluń II wojna światowa Andrzej Duda Niemcy Frank-Walter Steinmeier