Polskie Radio
Section05
Marcin Przeciszewski

Czy katolicy w Polsce mogą być pewni swoich praw społecznych i politycznych?

Jakie wartości spajają katolików w życiu publicznym? Kto tych wartości broni? Wreszcie jak są one zestawiane z innymi religiami obecnymi w Polsce? Na te pytania starają się odpowiedzieć goście audycji "Gdzie jest Pan Cogito".
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nitras religia wiara katolicyzm Kościół Kościół katolicki chrześcijaństwo Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jan Grosfeld Marcin Przeciszewski

M. Przeciszewski: Kościół ma obowiązek zabierać głos w ważnych sprawach etycznych

- Konfrontacje rozpoczęły środowiska LGBT, organizując wiosną tego roku liczne marsze równości. Chyba po raz pierwszy w historii połączone z profanacją symboli religijnych - mówi Marcin Przeciszewski, prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej. Czy przedstawiciele Kościoła powinni wypowiadać swoje stanowiska na temat ideologii LGBT?
Zobacz więcej na temat:  Henryk Szrubarz Marcin Przeciszewski Kościół LGBT Marek Jędraszewski

Ekspert: Kościół jako jedyny dokonał przeglądu ws. pedofilii

- Gnieźnieńskie wytyczne jeśli chodzi pedofilię, podobnie jak w innych diececjach, dotyczą po pierwsze zasad pracy z dziećmi i młodzieżą. Na przykład kapłan na obozie nie może zostać sam na sam z dzieckiem. Musi być kontrola innych osób - mówił o w "Kulisach spraw" Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marcin Przeciszewski pedofilia Kościół

Nowa kampania nadzieją na zmianę postrzegania osób LGBT

"Przekażmy sobie znak pokoju" to akcja, która ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. - Te kampanie, prowadzone w całej Europie, mają na celu doprowadzenie do legalizacji małżeństw homoseksualnych i w konsekwencji do osłabienia pozycji rodziny - uważa Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  homoseksualizm Kościół katolicki Kuba Strzyczkowski Marcin Przeciszewski tolerancja Tomasz Terlikowski Trójka Zbigniew Nosowski