Polskie Radio
Section05
Europa

Wildstein o rezolucji PE: to wezwanie do likwidacji państwa, niestety głosowała za tym także PO

- Wczorajsza rezolucja nie ma żadnej mocy wiążącej i jest to rodzaj groteskowego manifestu politycznego. Nie ma jednak co tego lekceważyć. Jest to tak naprawdę wezwanie do likwidacji państwa, za którym głosowała PO, czyli teoretycznie polska partia - powiedział w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein. Gośćmi audycji byli także Piotr Cywiński i Maciej Kożuszek.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Komisja Europejska Platforma Obywatelska prawo ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Polska w Unii Europejskiej Dawid Wildstein

"Ćwiczono nowy wariant wojny hybrydowej". Prof. Piotr Grochmalski o manewrach Zapad-2021

- Mamy do czynienia z nałożeniem się wielkich manewrów rosyjsko-białoruskich, w istocie głównie rosyjskich, z sytuacją niepewności pojawiającej się wśród sojuszników NATO, jaka będzie kondycja i determinacją sojuszu w związku z realizacją jego strategicznych celów - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Piotr Grochmalski (Akademia Sztuki Wojennej).  
Zobacz więcej na temat:  granica Białoruś kryzys migracyjny uchodźcy Zapad 2021 Rosja ŚWIAT Europa

"Upamiętniamy wszystkie ofiary II wojny światowej". W Brukseli uczczono 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę

Flagi z kirem zawisły na budynku Stałego Przedstawicielstwa Polski przy Unii w Brukseli w 82. rocznicę agresji Związku Radzieckiego. "Upamiętniamy wszystkie ofiary II wojny światowej" - poinformowała polska dyplomacja na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bruksela Belgia Beata Płomecka rocznica HISTORIA historia Polski Europa Unia Europejska pamięć II wojna światowa

Dzień Jedności Narodowej na Białorusi. Publicysta: nie zazdroszczę im udawania, że 17 września się im podoba

- Myślę, że Białoruś ma do czego się odwoływać. Tradycja państwowości jest czymś wielkim i dlatego nie dziwie się młodym Białorusinom, że tego szukają, ale nie zazdroszczę im że oficjalnie muszą udawać, że 17 września im się podoba - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jacek Liziniewicz i Bartosz Machalica. 
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Aleksander Łukaszenka historia ZSRR niepodległość święta ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Rosjanie przeciwko ustawom o tzw. zagranicznych agentach. Media: represjonują niezależne podmioty

Rosjanie żądają anulowania ustaw o "zagranicznych agentach". W ciągu dwóch dni ponad 100 tysięcy osób podpisało petycję w tej sprawie. Autorzy dokumentu przekonują, że rosyjskie prawo w tym zakresie jest sprzeczne z konstytucją i łamie wolności obywatelskie. Petycja została zaadresowana do obu izb parlamentu i Rzecznika Praw Człowieka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Moskwa media Kreml dziennikarstwo