Polskie Radio
Section05
Ferie zimowe

PORADNIK Przed nami ostatnia tura ferii. Przypominamy, jak wypoczywać bezpiecznie

Piątek jest ostatnim dniem szkoły przed feriami zimowymi dla uczniów z czterech kolejnych województw, którzy dwutygodniową przerwę w nauce mają jako ostatni w kraju. Zdecydowana większość dzieci wyjedzie na zimowisko w góry. Pamiętajmy, że podczas wypoczynku najważniejsze jest bezpieczeństwo. W artykule przedstawiamy podstawowe zasady, których przestrzeganie pozwoli uniknąć przykrych zdarzeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ferie zimowe bezpieczeństwo góry wypoczynek

Ferie zimowe ze zniżkami dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Rozpoczynają się ferie dla szkół podstawowych i średnich. W pierwszej turze wypoczywają uczniowie i nauczyciele z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. - Rodziny wielodzietne mogą korzystać z wielu zniżek oferowanych im przez Kartę Dużej Rodziny - przypomina minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ferie zimowe Karta dużej rodziny rodzina Marlena Maląg

Akcja "Bezpieczny Autokar 2020". Wzmożone kontrole drogowe przez całe ferie

- Kontrole, które są prowadzone na terenie całego kraju sprawdzają czy autokary są sprawne oraz czy są prowadzone przez trzeźwych i wypoczętych kierowców - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego, odnosząc się do akcji "Bezpieczny Autokar - Ferie 2020".
Zobacz więcej na temat:  ferie zimowe 2019 bezpieczeństwo na drodze pijani kierowcy kierowcy Ferie zimowe Alvin Gajadhur Główny Inspektorat Transportu Drogowego Łukasz Sobolewski Polskie Radio 24 POLSKA dzieci bezpieczeństwo dzieci

INFOGRAFIKA Ferie zimowe 2020. Sprawdź terminy

Ferie zimowe coraz bliżej. W tym roku będą cztery tury dwutygodniowej przerwy od nauki. Jako pierwsi na odpoczynek udadzą się uczniowie ze szkół z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego, a najdłużej czekać na to będą musieli uczący się w województwach dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ferie zimowe edukacja dzieci młodzież społeczeństwo