Polskie Radio
Section05
G20

Podsumowanie szczytu G20. Kompromis w sprawie handlu

Przywódcy G20 opowiedzieli się na zakończonym w sobotę spotkaniu na szczycie w Hamburgu za otwartymi rynkami i przeciw protekcjonizmowi w handlu, zapobiegając eskalacji sporu z USA. Próby znalezienia kompromisu w polityce klimatycznej zakończyły się fiaskiem. O ustaleniach szczytu mówił w audycji Świat w Powiększeniu Marek Wąsiński z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Hamburg G20 Donald Trump

Zamieszki w Hamburgu. "Agresja tych ludzi będzie narastać"

 - Tegoroczne zamieszki podczas szczytu G-20 to sytuacja bez precedensu. Zamaskowani ludzie wybijali szyby w samochodach nie tyle przy bierności policji, ile - w niektórych obszarach – przy braku tych służb. Logistycznie trudno było to zabezpieczyć, ale musimy pamiętać, że jeśli dajemy na to przyzwolenie, to agresja i pewność tych ludzi będzie narastać – powiedział w Polskim Radiu 24 ekspert ds. terroryzmu dr Daniel Boćkowski. O zakończonym w Hamburgu szczycie G-20 mówił także dr Spasimir Domaradzki z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Hamburg Niemcy G20 zamieszki

Zamieszki podczas G20 w Hamburgu. Komentarze

- Nie usprawiedliwiam chuligaństwa, ale musiałabym być osobą ślepą, głuchą i nieczytającą żeby nie zwracać uwagi na to, jak ogromnym problemem są dziś na świecie narastające nierówności wynikające m.in. z globalizacji – powiedziała w kontekście antyglobalistycznych protestów w Hamburgu redaktorka Katarzyna Kozłowska. Gościem Debaty Poranka był również Mirosław Skowron z Super Expressu.
Zobacz więcej na temat:  Hamburg zamieszki G20 Niemcy