Polskie Radio
Section05
Jan Paweł II

Dziś XXII Dzień Papieski. Transmisja uroczystej mszy świętej w radiowej Jedynce

16 października, w tym roku po raz 22., w Polsce i środowiskach polonijnych, obchodzony jest Dzień Papieski pod hasłem "Blask Prawdy". Organizowany przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, służy refleksji nad nauczaniem i pontyfikatem Świętego Jana Pawła II. Patronem medialnym wydarzeń Dnia Papieskiego jest Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Paweł II Kościół Kościół katolicki chrześcijaństwo aktualności katolickie

Nagrody Totus Tuus rozdane. Zobacz, kogo uhonorowano w tym roku

Fundacja Gajusz, teoretyk muzyki Stanisław Leszczyński, inicjatywa krakowskiego środowiska akademickiego "Dni Jana Pawła II", "Przewodnik Katolicki" oraz dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP ks. Leszek Kryża – to tegoroczni laureaci nagrody Totus Tuus. Wyróżnienia przyznaje Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aktualności katolickie Zamek Królewski Jan Paweł II chrześcijaństwo

Centralne obchody XXII Dnia Papieskiego. Dziś poznamy laureatów nagrody Totus Tuus

W sobotę poznamy laureatów nagrody Totus Tuus, nazywanej "katolickim Noblem". Wyróżnienie honoruje osoby i instytucje, które w szczególny sposób przyczyniają się do promocji nauczania Świętego Jana Pawła II lub poprzez swoje działania realizują wezwanie papieża Polaka do obrony godności człowieka. Nagrodę od 2000 roku przyznaje Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Uroczystość ogłoszenia zwycięzców i wręczenia wyróżnień odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo wiara aktualności katolickie Jan Paweł II

W niedzielę Dzień Papieski. Czy pomoże zatrzymać "trend zapominania Jana Pawła II"?

- Jest mocny trend w świecie i w Kościele w Polsce jakby nieliczenia się czy świadomego zapominania papieża Jana Pawła II. Nie wolno nam do tego dopuścić – powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. na rozpoczęcie konferencji naukowej "Polska, Ukraina, Europa".
Zobacz więcej na temat:  papież chrześcijaństwo aktualności katolickie Kościół Kościół katolicki społeczeństwo Jan Paweł II

Nagroda im. św. Jana Pawła II Veritatis Splendor przyznana. "Spojrzenie w kierunku Ukrainy"

Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz Dom Św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie to instytucje, które otrzymały Nagrodę im. św. Jana Pawła II Veritatis Splendor przyznawaną przez województwo małopolskie. Jak podkreślono, tegoroczna nagroda im. św. Jana Pawła II jest odpowiedzią na bieżącą sytuację w Ukrainie i Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA małopolskie społeczeństwo Jan Paweł II

Ocalić od zapomnienia, czyli społeczne archiwum cyfrowe "Mój profesor Wojtyła"

Wspomnienia i pamiątki o Karolu Wojtyle z czasów, gdy był on wykładowcą w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, zbiera Muzeum Jana Pawła II. Powstanie z nich społeczne archiwum cyfrowe pod nazwą "Mój profesor Wojtyła". Mówiła o tym w Polskim Radiu 24 Ewa Celińska-Pyśk, kierownik Działu Wolontariatu Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II POLSKA muzeum