X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jasna Góra

Jasna Góra - miejsce szczególne dla Polski

Jasna Góra w różnych, głównie dramatycznych momentach naszej historii, była dla Polaków miejscem wyjątkowym - miejscem  symbolem i punktem odniesienia. Tam się ludzie modlili, szukali wsparcia i poczucia bezpieczeństwa. O znaczeniu Sanktuarium na Jasnej Górze mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Rogozińska - dziennikarka, podróżniczka, autorka książki “Polowanie na Matkę”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Częstochowa Jasna Góra religia

"Wojciech Kilar nie wyobrażał sobie urodzin poza Jasną Górą"

- Spotkaliśmy się po raz pierwszy w 1981 r. podczas tzw. jasnogórskiego pleneru malarskiego. Poczułem, że to miejsce jest mu bliskie. Zaproponowałem, żeby przyjechał tu na swoje kolejne urodziny. Ujrzałem błysk w jego oku i padła odpowiedź: "Tak, chętnie" - mówił w Dwójce Zdzisław Sowiński, przyjaciel Wojciecha Kilara.
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Kilar KULTURA MUZYKA Jasna Góra Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

"Pielgrzymowanie mamy w genach, to nasz skarb narodowy"

- Pielgrzymowanie mamy w genach, to jest nasz skarb narodowy – mówił w audycji „Ideologika” w Polskim Radiu 24, ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. W studiu na temat pielgrzymowania do miejsc kultu dyskutowali również Adam Abd El Al z Muzułmańskiego Związku Religijnego w Warszawie oraz pastor Michał Jabłoński.
Zobacz więcej na temat:  religia Adrian Klarenbach ks. Paweł Rytel-Andrianik islam katolicyzm pielgrzymka papież Franciszek Jasna Góra wiara

Józef Piłsudski w Częstochowie

Józef Piłsudski tylko raz odwiedził Częstochowę z oficjalną wizytą, jako Naczelnik Państwa. Bywał jednak w Częstochowie wcześniej, by organizować na terenie Królestwa Polskiego walkę o niepodległość. O Marszałku i wkładzie częstochowian w walkę o wolną Polskę mówili goście PR24: dr Ryszard Stefaniak (historyk, autor szeregu publikacji o Częstochowie), dr Juliusz Sętowski (Muzeum Częstochowski, Ośrodek Dokumentacji Dziejów Częstochowy), Mariusz Grzyb (Muzeum Częstochowskie, Dział Historii) oraz Tadeusz Piersiak (dyrektor Muzeum Częstochowskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Częstochowa odzyskanie niepodległości Józef Piłsudski Jasna Góra Słowem Niepodległa