Polskie Radio
Section05
Jerzy Owsiak

Jerzy Owsiak komentuje sądową porażkę z Krystyną Pawłowicz

Jako kuriozalny określił w piątek Jerzy Owsiak czwartkowy wyrok warszawskiego sądu, nakazujący mu przeprosiny za naruszenie dóbr osobistych posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. - Dostałem wyrok za przekroczenie prędkości w stojącym samochodzie - mówił szef Fundacji WOŚP. Posłanka Pawłowicz, odnosząc się do wyroku, napisała w piątek na Twitterze: "Wygrałam drugi proces cywilny z J. Owsiakiem. Musi przeprosić. Teraz procesy karne".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Owsiak Krystyna Pawłowicz sąd

Jaka przyszłość czeka WOŚP? "Nie widzę końca tej inicjatywy"

– Nie sądzę, by cokolwiek było w stanie zagrozić Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Jest zbyt mocno zakorzeniona w świadomości Polaków – oceniła Kamila Baranowska z tygodnika „Do Rzeczy”. Przy okazji 26. odsłony wydarzenia w audycji „Wróżenie z Faktów” rozmowa o przyszłości inicjatywy Jerzego Owsiaka. Głos w dyskusji zabrał również Robert Feluś, redaktor naczelny dziennika „Fakt”.
Zobacz więcej na temat:  WOŚP Jerzy Owsiak akcja charytatywna

Polityka a festiwale dla młodzieży

Rozpoczęło się lato, trwają wakacje i wraca temat Przystanku Woodstock. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak poinformował, że Przystanek Woodstock nie będzie miał pozytywnej opinii policji. Nie zgodził się z tym Jerzy Owsiak, który jednocześnie zaapelował o nie upolitycznianie festiwalu. O konflikcie mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Krzysztof Wołodźko (Nowy Obywatel).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Przystanek Woodstock WOŚP Jerzy Owsiak młodzież policja Mariusz Błaszczak