Polskie Radio
Section05
Krzysztof Sobolewski

Latem PiS ruszy w Polskę. Krzysztof Sobolewski zdradził szczegóły planowanej kampanii

– Szykujemy się do konwencji lub kongresu. To zapoczątkuje duży objazd kraju przez polityków PiS. Trwają też prace nad przygotowaniem nowych założeń programowych w związku ze zmianą sytuacji gospodarczej i geopolitycznej – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, poseł i sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Krzysztof Sobolewski Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne

TYLKO U NAS Szczyt liderów partii prawicowych z udziałem premiera. Politycy PiS przedstawili tematy rozmów

W Madrycie pod hasłem "Obronić Europę" odbędzie się spotkanie liderów europejskich partii prawicowych. Prawo i Sprawiedliwość reprezentować będzie wiceprezes ugrupowania, premier Mateusz Morawiecki. - Przewidziane jest wspólne stanowisko, które będzie dotyczyło między innymi sytuacji na wschodniej flance Unii Europejskiej - mówi portalowi PolskieRadio24.pl sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. 
Zobacz więcej na temat:  Madryt Mateusz Morawiecki Krzysztof Sobolewski Radosław Fogiel ŚWIAT polityka Europa Hiszpania

"Doniesienia medialne często mijają się z prawdą". Sobolewski komentuje artykuły o raporcie NIK

- Jeśli takowy raport jest, to obowiązkiem osoby, która go przygotowała jest jego ujawnienie opinii publicznej, a nie posługiwanie się przeciekami medialnymi, które czasami mijają się z prawdą o duże odległości - mówił szef KW PiS Krzysztof Sobolewski komentując informacje portalu Onet. Portal pisało raporcie NIK stawiającym szefa rządu i szefa kancelarii rządu w złym świetle w kontekście wyborów korespondencyjnych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Sobolewski NIK Marian Banaś głosowanie korespondencyjne media CBA

Sobolewski: większość wyborców PO nie rozumie działań ich partii ws. KPO

- Przewodniczący PO powinien poczytać badania, bo oni lubią czasami powoływać się na badania, ukazujące, że tylko 3 proc. wyborców PO rozumie stanowisko tej partii w stosunku do Krajowego Planu Odbudowy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS i poseł tej partii. Dodał, że w ocenach KPO, wśród polityków PO słyszał "dwugłos, a nawet trójgłos". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Sobolewski polityka PiS Katarzyna Gójska Krajowy Plan Odbudowy Platforma Obywatelska opozycja fundusze ue

Zakończyło się spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. "Wyrażono wolę zawarcia porozumienia"

"Po spotkaniu przywódców Zjednoczonej Prawicy wszystkie strony wyrażają wolę zawarcia porozumienia programowego na lata 2021-23. Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach" - komunikat takiej treści zamieścili na Twitterze: Krzysztof Sobolewski (PiS) i Jan Strzeżek (Porozumienie).
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina zjednoczona prawica Krzysztof Sobolewski Jarosław Kaczyński Jarosław Gowin Zbigniew Ziobro polityka POLSKA

Krzysztof Sobolewski o kongresie PiS i Nowym Ładzie

- Nie wykluczam, że program będzie zaprezentowany w najbliższym czasie, ale wszystko zależy od sytuacji pandemicznej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski, nawiązując do daty przedstawienia Nowego Ładu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Sobolewski POLSKA społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia epidemia Krzysztof Świątek polityka