Polskie Radio
Section05
Magdalena Gawin

"Polacy mało wiedzą o obozie zagłady Mauthausen-Gusen"

72 lata temu, 5 maja 1945 roku, wojska amerykańskie wyzwoliły niemiecki obóz Mauthausen-Gusen. Był to jeden z najcięższych obozów III Rzeszy i jednocześnie jedno z największych miejsc zagłady Polaków w czasie II wojny światowej. Dziś polska delegacja, w tym wiceminister kultury Magdalena Gawin oraz wiceszef MSZ Jan Dziedziczak udają się na uroczystości rocznicowe. Magdalena Gawin była w piątek gościem audycji "Gorący Temat" w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski II wojna światowa Austria Magdalena Gawin

Złoty Medal Targów Lipskich dla Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Odznaczenie przyznano za prezentację polsko-niemieckiej wystawy "Zabytkowe rezydencje w przygranicznym krajobrazie Polski i Niemiec", podczas XII edycji Europejskich Targów Konserwacji i Renowacji Zabytków. O ochronie zabytków w Magazynie Samorządowym mówiła Magdalena Gawin, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i generalny konserwator zabytków.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zabytki architektura budownictwo Narodowy Instytut Dziedzictwa Magdalena Gawin Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wiceminister kultury: polskie miasta mogą być ładne

- Wnętrza domów i mieszkań możemy meblować tak, jak nam się podoba. Natomiast w strukturze miasta obowiązują pewne reguły. Powinni uczyć się ich samorządowcy i wprowadzić je w życie. Chcemy, aby liderem tych zmian było województwo mazowieckie - mówiła w Polskim Radiu 24 profesor Magdalena Gawin.
Zobacz więcej na temat:  reklama miasto Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego architektura samorząd mazowieckie Magdalena Gawin