Polskie Radio
Section05
Manchester

"Kraje Europy Zachodniej zdają się nie widzieć zagrożenia"

Brytyjska policja zatrzymała kolejne dwie osoby, które mogą mieć związek z organizacją niedawnego zamachu terrorystycznego w Manchesterze. Do tej pory funkcjonariusze aresztowali w związku z tą sprawą 11 osób. W Polskim Radiu 24, w Podsumowaniu Tygodnia, sprawę kolejnego zamachu w Europie komentowały Ewelina Steczkowska z Telewizji Republika i Edyta Hołdyńska z Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Manchester Manchester PR24 terroryzm uchodźcy

Po zamachu Manchesterze. "Zatrzymać falę uchodźców"

- Poziom terroryzmu i liczba jego ofiar są w tej chwili w Europie na znacznie niższym poziomie niż np. w latach 70. i 80. Zapomnieliśmy już, że wówczas zamachy terrorystyczne - znacznie bardziej krwawe niż obecnie - były właściwie na porządku dziennym – powiedział w Debacie Poranka Marcin Dzierżanowski z Wprost. Gościem audycji był także publicysta Wojciech Reszczyński i ekspert ds. bezpieczeństwa Jacek Wrona.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Manchester PR24 Manchester terroryzm uchodźcy

„Terroryzm dotarł też do Polski, choć nie bezpośrednio”

Sprawca zamachu w Manchesterze należał do siatki terrorystycznej. Poinformował o tym szef policji w tym mieście, Ian Hopkins. Powiedział on dziennikarzom, że trwają poszukiwania członków tej grupy. Wielka Brytania podniosła poziom zagrożenia terrorystycznego do najwyższego możliwego poziomu. O zamachu mówił w audycji Świat w Powiększeniu prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 terroryzm Manchester Wielka Brytania atak terrorystyczny