Polskie Radio
Section05
Manchester

Papież modlił się za ofiary ataków w Wlk. Brytanii i Egipcie

Papież Franciszek zapewnił o swej bliskości wspólnotę Koptów w Egipcie i cały naród tego kraju w związku z zamachem, w którym zginęło 29 osób. Podczas spotkania z wiernymi w niedzielę w Watykanie modlił się też za ofiary ataku terrorystycznego w Manchesterze.
Zobacz więcej na temat:  aktualności katolickie papież Franciszek papież ŚWIAT Europa Watykan Kościół katolicki Manchester Egipt zamach w Manchesterze

"Kraje Europy Zachodniej zdają się nie widzieć zagrożenia"

Brytyjska policja zatrzymała kolejne dwie osoby, które mogą mieć związek z organizacją niedawnego zamachu terrorystycznego w Manchesterze. Do tej pory funkcjonariusze aresztowali w związku z tą sprawą 11 osób. W Polskim Radiu 24, w Podsumowaniu Tygodnia, sprawę kolejnego zamachu w Europie komentowały Ewelina Steczkowska z Telewizji Republika i Edyta Hołdyńska z Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Manchester Manchester PR24 terroryzm uchodźcy

Po zamachu Manchesterze. "Zatrzymać falę uchodźców"

- Poziom terroryzmu i liczba jego ofiar są w tej chwili w Europie na znacznie niższym poziomie niż np. w latach 70. i 80. Zapomnieliśmy już, że wówczas zamachy terrorystyczne - znacznie bardziej krwawe niż obecnie - były właściwie na porządku dziennym – powiedział w Debacie Poranka Marcin Dzierżanowski z Wprost. Gościem audycji był także publicysta Wojciech Reszczyński i ekspert ds. bezpieczeństwa Jacek Wrona.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Manchester PR24 Manchester terroryzm uchodźcy