Polskie Radio
Section05
Mazowsze

Dookoła Mazowsza: Czech Kurkle triumfatorem 63. edycji. Bernas na ostatnim stopniu podium

Czech Michal Kurkle (Elkov-Kasper) wygrał 63. kolarski wyścig Dookoła Mazowsza - pierwszą szosową imprezę w międzynarodowym kalendarzu po pandemicznej przerwie. Drugi również był Czech Daniel Turek (Israel Cycling Academy). Trzecie miejsce ze stratą 8 sekund do zwycięzcy zajął najlepszy z Polaków Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski).
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Mazowsze

Mira Zimińska-Sygietyńska – z salonów na wieś

Gwiazda przedwojennych filmów, teatrów i kabaretów nie myślała o przenosinach z miasta na wieś. Pełna temperamentu świetnie się czuła jako dusza towarzystwa, podczas zabaw i rautów. Ale jej drugi mąż Tadeusz Sygietyński miał taką ideę, żeby zbierać teksty ludowych pieśni, więc wraz z nim zamieszkała w łowickiej wiosce. Razem stworzyli zespół Mazowsze, choć w nazwie ludowy, to ekskluzywny.
Zobacz więcej na temat:  Mira Zimińska Tadeusz Sygietyński Mazowsze zespół Mazowsze Małgorzata Raducha

Mazowsze: zderzenie ciężarówki z osobówką. Zginęła kobieta, rannych troje dzieci

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 7 pod Płońskiem w woj. mazowieckim. W wyniku zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym zginęła 36-letnia kobieta, a troje podróżujących z nią dzieci w wieku 14, 6 i 2 lat trafiło do szpitala. Trasa w miejscu wypadku jest zablokowana, obowiązują objazdy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Mazowsze wypadek służby i bezpieczeństwo policja mazowieckie

Tarcze antykryzysowe. Konstanty Radziwiłł: ponad 9 mld zł dla przedsiębiorców na Mazowszu

Wsparcie dla przedsiębiorców w ramach tarczy finansowej i antykryzysowej wynosi na Mazowszu ponad 9 miliardów złotych. Mówił o tym wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł na konferencji w ramach cyklu regionalnych spotkań Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Mazowsze tarcza antykryzysowa rynek pracy firmy biznes przedsiębiorstwo przedsiębiorca Konstanty Radziwiłł GOSPODARKA

Pijany podtapiał niedźwiedzia w zoo. Prokuratura postawiła mu zarzuty

23-latek, który pod wpływem alkoholu wtargnął do wybiegu dla niedźwiedzi w warszawskim zoo, usłyszał zarzuty. Prokuratura oskarża go m.in. o znęcanie się nad niedźwiedzicą. Mężczyzna wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze m.in. dwóch lat prac społecznych i grzywny 5 tys. zł na rzecz organizacji zajmujących się ochroną zwierząt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Mazowsze mazowieckie Warszawa Michał Wójcik ZOO Prokuratura Generalna prokuratura przestępczość

Jest postępowanie prokuratury ws. koncertu, który zorganizował prezydent Ciechanowa

Chodzi o koncert Kasi Kowalskiej, który został zorganizowany w ostatnią sobotę przez prezydenta Ciechnowa Krzysztofa Kosińskiego. Postępowanie jest prowadzone w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - poinformował w niedzielę wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Warto przypomnieć, że włodarz miasta z ramienia PSL wcześniej opowiadał się przeciw wyborom korespondencyjnym. Twierdził, że ich przeprowadzenie zagraża mieszkańcom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Mazowsze Ciechanów koncerty Koronawirus w Polsce