Polskie Radio
Section05
Mazowsze

Mazowsze: zderzenie ciężarówki z osobówką. Zginęła kobieta, rannych troje dzieci

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 7 pod Płońskiem w woj. mazowieckim. W wyniku zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym zginęła 36-letnia kobieta, a troje podróżujących z nią dzieci w wieku 14, 6 i 2 lat trafiło do szpitala. Trasa w miejscu wypadku jest zablokowana, obowiązują objazdy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Mazowsze wypadek służby i bezpieczeństwo policja mazowieckie

Tarcze antykryzysowe. Konstanty Radziwiłł: ponad 9 mld zł dla przedsiębiorców na Mazowszu

Wsparcie dla przedsiębiorców w ramach tarczy finansowej i antykryzysowej wynosi na Mazowszu ponad 9 miliardów złotych. Mówił o tym wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł na konferencji w ramach cyklu regionalnych spotkań Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Mazowsze tarcza antykryzysowa rynek pracy firmy biznes przedsiębiorstwo przedsiębiorca Konstanty Radziwiłł GOSPODARKA

Pijany podtapiał niedźwiedzia w zoo. Prokuratura postawiła mu zarzuty

23-latek, który pod wpływem alkoholu wtargnął do wybiegu dla niedźwiedzi w warszawskim zoo, usłyszał zarzuty. Prokuratura oskarża go m.in. o znęcanie się nad niedźwiedzicą. Mężczyzna wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze m.in. dwóch lat prac społecznych i grzywny 5 tys. zł na rzecz organizacji zajmujących się ochroną zwierząt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Mazowsze mazowieckie Warszawa Michał Wójcik ZOO Prokuratura Generalna prokuratura przestępczość

Jest postępowanie prokuratury ws. koncertu, który zorganizował prezydent Ciechanowa

Chodzi o koncert Kasi Kowalskiej, który został zorganizowany w ostatnią sobotę przez prezydenta Ciechnowa Krzysztofa Kosińskiego. Postępowanie jest prowadzone w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - poinformował w niedzielę wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Warto przypomnieć, że włodarz miasta z ramienia PSL wcześniej opowiadał się przeciw wyborom korespondencyjnym. Twierdził, że ich przeprowadzenie zagraża mieszkańcom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Mazowsze Ciechanów koncerty Koronawirus w Polsce

Koronawirus na Mazowszu: dwie osoby zakażone, 15 w szpitalu. Zamknięto szkołę w Warszawie

15 osób jest hospitalizowanych na Mazowszu celem wykluczenia zakażenia koronawirusem. Kwarantanną objętych jest 75 osób, a nadzorem epidemiologicznym 1847 - poinformował zespół prasowy wojewody mazowieckiego. Natomiast z powodu podejrzenia koronawirusa u matki jednego z uczniów zamknięto szkołę na Wilanowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Mazowsze Warszawa choroby zakaźne Koronawirus w Polsce

Narkotyki ukryte w puszkach po napojach. CBŚP rozbiło grupę przestępczą

Podczas akcji CBŚP zatrzymano 12 podejrzanych o udział w grupie przestępczej, która zajmowała się handlem narkotykami. - Mogła wprowadzić na rynek łącznie kilkanaście kilogramów narkotyków w tym kokainę, amfetaminę i marihuanę oraz blisko siedem tysięcy tabletek ecstasy – powiedziała rzeczniczka CBŚP nadkom. Iwona Jurkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo CBŚP narkotyki regiony Mazowsze policja mazowieckie