Polskie Radio
Section05
Michał Rachoń

Liziniewicz: próbowano nas przekonać, że nie warto mówić o patriotyzmie, wierze, przelanej krwi

- Marsz Niepodległości, co by nie mówić, jest największą imprezą patriotyczną, ale też największą manifestacją w roku przeprowadzaną pod biało-czerwonym sztandarem. Trzeba przyznać, że to coś, co na stałe wrosło w polską rzeczywistość - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie"). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jacek Liziniewicz Michał Rachoń 11 listopada patriotyzm Święto Niepodległości

"Przez sto lat Europa przywykła do statusu naszego kraju" Prof. Rosalak o odzyskaniu przez Polskę niepodległości

- Przez przeszło sto lat, a w każdym razie po Kongresie Wiedeńskim w 1815 r., cała Europa, cały świat przywykły do tego, że Polska była Królestwem Kongresowym, traktowanym jako część Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Rosalak, historyk, tygodnik "Historia Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Święto Niepodległości 2020 11 listopada dzień niepodległości historia Polski pamięć Maciej Rosalak Michał Rachoń Polskie Radio 24 POLSKA

Przerwana transmisja wystąpienia Trumpa. Wildstein: rycerze medialni sądzą, że ludzie są ułomni

- To ma jakiś sekciarski posmak, ci bojownicy o "nowy wspaniały raj", ci rycerze medialni, walczący z piekielnymi siłami, mają świadomość, że reszta ludzi jest ułomna, a skoro tak, to trzeba trzymać te piekielne podszepty jak najdalej od nich - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Dawid Wildstein w komentarzu do przerwania transmisji wystąpienia Donalda Trumpa przez amerykańskie telewizje. Gośćmi "Tematu dnia" byli także Piotr Cywiński z "Sieci" i Łukasz Jankowski z radia WNET.  
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Dawid Wildstein USA Donald Trump ŚWIAT wybory w USA

Cezary Gmyz o zamachach w Wiedniu: synagoga, w której doszło do strzelaniny, już wcześniej była przedmiotem ataków

W Wiedniu doszło do serii ataków terrorystycznych. Co najmniej trzy osoby nie żyją. - Stolica Austrii od lat uchodziła za jedno z najbardziej spokojnych miast. Wszystko wskazuje na to, że jest to już przeszłość - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Cezary Gmyz, korespondent Telewizji Polskiej w Berlinie. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Cezary Gmyz Michał Rachoń Austria Wiedeń atak terrorystyczny ŚWIAT Europa

"Zabijając, pokazują swoją wiarę". Politycy o ataku islamskich bojowników w Austrii

- Islam ma falowe zachowania. Gdy uda się ograniczyć działalność jednej grupa i następuje przerwa, pojawia się kolejna grupa i nowi bojownicy, którzy poprzez zabijanie pokazują swoją wiarę - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Dyduch z Lewicy. W "Debacie Jedynki" uczestniczył również Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Austria terroryzm Jan Mosiński Michał Rachoń

"Donald Trump ma ogromne szanse na zwycięstwo". Mieczysław Ryba o wyborach w USA

- Donald Trump jest teraz w ofensywie. Wygląda na to, że jego szanse na zwycięstwo są ogromne. Joe Biden natomiast jest politykiem drugiego planu i taką funkcję zawsze spełniał - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń USA wybory prezydenckie w USA Joe Biden Donald Trump wybory w USA ŚWIAT Ameryka Północna

"Brakowało mechanizmu utrudniającego podwójne oddanie głosu". Polak mieszkający w USA o możliwych fałszerstwach

- Na alarmy Republikanów ws. fałszerstw składa się kilka potencjalnych nadużyć związanych z głosowaniem korespondencyjnym - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Rusiński z Klubu Gazety Polskiej w Nowym Jorku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Michał Rachoń Ameryka Ameryka Północna Polskie Radio 24 Donald Trump Joe Biden Stany Zjednoczone wybory w USA wybory prezydenckie w USA USA

"Poczucie odpowiedzialności wygrywa". Prof. Arkadiusz Jabłoński o zachowaniach społecznych podczas pandemii

- W sytuacji przewidywanego powrotu do normalności łatwiej nam wyrzec się różnych rytuałów codzienności czy świętowania, gdy wiemy, że to konieczne na pewien czas. Traktujemy to jako wyraz naszej odpowiedzialności. Gdy nie wiemy, z czym mamy do czynienia, lepiej słuchać obowiązujących zasad i reguł, podporządkować się im - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog (KUL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Koronawirus w Polsce Michał Rachoń

"Narrację przejęła skrajna lewica". Dziennikarka o przebiegu protestów po orzeczeniu TK

- Nie utożsamiam się absolutnie z trwającymi protestami, wręcz jestem zażenowana, nie chcę, by reprezentowały mnie panie biorące w nich udział, nie chcę mieć z tym nic wspólnego. Nie posługuję się takim językiem i żądaniami, uwłacza mi to jako kobiecie, depcze moją godność jako człowieka - powiedziała Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska z portalu "Dzień Dobry Białystok".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń Marian Kowalski aborcja protest protesty w Warszawie demonstracje Trybunał Konstytucyjny Warszawa

"»Przynieś babci koronawirusa« jak kiedyś »zabierz babci dowód«". Semka o Strajku Kobiet

- Organizatorzy demonstracji absolutnie mają gdzieś to, że przybędzie liczba chorych - ocenił w rozmowie z Polskim Radiem 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy". - Dziesiątki tysięcy uczestniczących w demonstracjach zawieszają na kołku odpowiedzialność, mówią: nas to nic nie obchodzi, robimy demonstrację - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Semka Michał Rachoń aborcja społeczeństwo COVID-19 infografika

Macierewicz: organizatorom protestów nie chodzi o kwestie aborcji, ale o obalenie rządu

- Głównym wsparciem i zapleczem Marty Lempart, która stoi na czele Strajku Kobiet, są ludzie odpowiedzialni za najstraszliwsze wydarzenia niszczące naród polski - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz, poseł PiS. Polityk odniósł się do protestów, jakie odbywają się w całej Polsce w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Macierewicz Michał Rachoń

"Świadczyłby o tym, że w Polsce rozważany jest pucz". Pęk o liście byłych generałów

- Jeżeli słowa generała Rapackiego o tym, że pod listem chcieli się podpisać także aktywni generałowie, są prawdą, to powinien być on szybko zatrzymany i przesłuchany. Bo to świadczyłoby o tym, że w Polsce rozważany jest pucz – także przy użyciu sił wojskowych czy specjalnych - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 protest Trybunał Konstytucyjny Michał Rachoń aborcja