Polskie Radio
Section05
Michał Rachoń

Bogdan Pęk: akceptujemy te decyzje Komisji Europejskiej, które wynikają z traktatów

- Pytanie, czy strategicznym celem jest dobrobyt i bezpieczeństwo Polaków, czy udział w międzynarodowej organizacji za wszelką cenę. Jest pewna granica, poza którą członkostwo w UE nie będzie korzystne dla państwa polskiego, narodu i historycznej przyszłości Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Platforma Obywatelska Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska Prawo i Sprawiedliwość Michał Rachoń

Afera deweloperska w Krakowie. Wojciech Mucha: wszyscy to przeczuwali, miasto jest chaotycznie zabudowywane

Wszyscy o tym wiedzieli lub przynajmniej przeczuwali. Wystarczy spojrzeć na to, co się dzieje w Krakowie, w ścisłym centrum, na otulinę strefy UNESCO, czy też dalsze obszary Krakowa, żeby widzieć, że jest Kraków zabudowywany często w dość chaotyczny i trochę zaskakujący sposób - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej" Wojciech Mucha, komentując zatrzymania CBA w krakowskim magistracie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA regiony małopolskie Kraków służby i bezpieczeństwo CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne Michał Rachoń Wojciech Mucha korupcja

Prof. Mieczysław Ryba o sporze z UE: to paradygmat upokarzania Polski

- Jeśli będziemy coś realizować, nawet jakiś najbardziej absurdalny wymóg, który postawi UE, to powiedzą że wstrzymują ten plan z innego powodu, np. uchwał samorządów, czy tego, że nie podoba się jakiś minister - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Mieczysław Ryba (Katolicki Uniwersytet Lubelski) komentując spór wokół reformy sadownictwa w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Platforma Obywatelska Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska Prawo i Sprawiedliwość Michał Rachoń

Kryzys przy granicy z Białorusią. Cezary Gmyz: w całej sprawie chodzi też o interesy Niemiec

- My chronimy naszą polską granicę, ale tak naprawdę chronimy zewnętrzną granicę Unii. Jest oczywiste, że w momencie, w którym wpuścilibyśmy imigrantów, oni w dość krótkim czasie znaleźliby się na terenie Niemiec. Wizja tego, że w Berlinie pojawi się kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy imigrantów, jest w stanie wywrócić niemiecką scenę polityczną - mówił w Polskim Radiu 24 korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Cezary Gmyz polityka Sejm stan nadzwyczajny opozycja Niemcy ŚWIAT Europa Białoruś imigranci w Europie granica wybory w Niemczech

"PO musi bronić interesów niemieckich". Waldemar Paruch o stosunku opozycji do wydarzeń na polskiej granicy

- Platforma Obywatelska, ale także jej przyległości, muszą bronić interesów niemieckich. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że w interesie Niemiec jest zatrzymanie migracji na granicy Polski - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Waldemar Paruch z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica polityka Białoruś Niemcy migracja imigranci w Europie imigracja uchodźcy Platforma Obywatelska Michał Rachoń

"Opozycja nieświadomie działa na życzenie Rosji". Tomasz Sakiewicz o sytuacji na granicy

- W tym wypadku uderzenie jest w państwo polskie na życzenie - chociaż nie twierdzę, że w wyniku zmowy, bo czasem głupota ściga się z agenturą - Rosji. Tak naprawdę spora część opozycji podjęła zadania, które wyznaczyła jej Rosja, nawet nie zdając sobie sprawy - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Tomasz Sakiewicz Gazeta Polska POLSKA polityka granica Białoruś

"Zdrajcy polskiej racji stanu". Bogdan Pęk o działaniach opozycji ws. sytuacji na granicy

- Przedstawiciele opozycji posuwają się do działań, które w jawny, ewidentny, a nawet formalno-prawny sposób szkodzą państwu polskiemu. I nie są to typowe działania opozycji, która ma święte prawo do krytykowania rządu. Wniosek jest prosty - jest to po prostu piąta kolumna. Są to zdrajcy polskiej racji stanu - mówił w Polskim Radiu 24 były senator i europoseł Bogdan Pęk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA stan nadzwyczajny polityka Sejm opozycja granica Białoruś

Stan wyjątkowy na pograniczu. Jacek Słoma: jego wprowadzenie nie jest kłopotliwe dla mieszkańców

- Stan wyjątkowy był potrzebny po to, by oczyścić teren, wyłapywać kurierów. Dodatkowo, aktywiści, którzy pojawili się na naszym terenie, absorbowali Straż Graniczną i inne służby i odciągali ich od tak potrzebnej pracy - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Słoma, rolnik z miejscowości Krynki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica Białoruś kryzys migracyjny uchodźcy Sejm Michał Rachoń służby i bezpieczeństwo

"Mamy do czynienia z atakiem na Polskę. To wyczerpuje temat". Wildstein o wprowadzeniu stanu wyjątkowego

- Atak, jaki obserwujemy na polskiej granicy, koordynuje dwóch najgroźniejszych dziś w Europie dyktatorów. To mówi wszystko. Prostota tej sytuacji wyczerpuje temat - mówił w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein (TVP, "Gazeta Polska"). Gośćmi debaty byli także Sławomir Jastrzębowski z portalu Salon24.pl i Piotr Cywiński z wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś granica migracja stan nadzwyczajny Michał Rachoń Dawid Wildstein

"1 września 1939 r. to także agresja propagandy". Prof. Kucharczyk o "kłamstwach wrześniowych"

- Jeżeli my dzisiaj słyszymy tę kłamliwą, dyfamacyjną propagandę, że "Polska brała współudział w Holokauście" i że "tworzono polskie obozy śmierci", to trzeba przypomnieć, że kłamstwo o Polsce tzw. faszystowskiej zaczyna się we wrześniu 1939 roku - powiedział w Polskim Radiu 24 historyk prof. Grzegorz Kucharczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Michał Rachoń II wojna światowa historia Polski

"Mam wrażenie, że ujawniają się aktywa Moskwy". Sakiewicz o atakach na pograniczników

- Warto się zatrzymać nad tym, jak ogromne są ciągle aktywa rosyjskie w Polsce - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie". - Czy to są ludzie, którzy robią to do końca świadomie, czy ze względów agenturalnych, czy pod wpływem lobbingu politycznego albo ekonomicznego, to jest drugorzędne. To wszystko są aktywa Moskwy - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Sakiewicz POLSKA Michał Rachoń Białoruś straż graniczna Rosja

"Chęć błyszczenia w mediach większa niż rozsądek". Prof. Ryba o zachowaniu posła Sterczewskiego z KO

- Przedstawiciele partii opozycyjnych zachowują się jakby nie wiedzieli, że mamy do czynienia z wojną hybrydową. Polityk powinien takie rzeczy wiedzieć. Ale chęć zabłyszczenia w mediach jest większa niż jakikolwiek rozsądek. Chodzi o to, żeby było o nim głośno - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Polskie Radio 24 POLSKA polityka opozycja prof. Mieczysław Ryba migracja Białoruś koalicja obywatelska

Sakiewicz: opozycja i część mediów dały się łatwo zmanipulować Putinowi i Łukaszence

- Zdumiewa mnie to, że w Polsce jednak ciągle jest tak duża frakcja polityków i mediów, którymi tak łatwo można manipulować. Istotnym elementem jest to, że mamy do czynienia z ludźmi, których podpuszczają Putin i Łukaszenka - podkreślił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Michał Rachoń migracja opozycja Białoruś polityka Tomasz Sakiewicz

"Korespondują z powrotem Tuska do Polski". Prof. Paruch o wypowiedziach opozycji nt. polskich służb

- Wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej korespondują z tym, w jaki sposób ci politycy zachowują się od momentu powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. A poza tym nie tylko w tej kwestii nastąpiło zbarbaryzowanie debaty publicznej - podkreślił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Waldemar Paruch. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Michał Rachoń migracja opozycja Białoruś polityka

"Wynika z organicznej nienawiści do Polski". Bogdan Pęk o wypowiedzi Frasyniuka

- To jest plugawość na poziomie Lempart i jej podobnych - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk z PiS, komentując słowa Władysława Frasyniuka o funkcjonariuszach polskiej Straży Granicznej. - Trzeba się zastanowić nad przepisami prawnymi, bo to wycieczki, wydawałoby się - bezmyślne, a jednocześnie mające podstawy w zamiarach politycznych tej wrednej opozycji - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń POLSKA Władysław Frasyniuk granica Wojsko Polskie straż graniczna