X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Dożywotnie zatrudnianie sędziów? Minister nauki mówi "nie"

- Mam nadzieję, że przepis Konstytucji dla Nauki dot. zatrudniania na uczelniach grupy sędziów zostanie zaskarżony do Trybunału Konstytucyjnego i uchylony – powiedział szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że jeśli tak się nie stanie, będzie namawiał koalicję rządową do usunięcia tego przepisu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Gowin Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Trybunał Konstytucyjny Sąd Najwyższy emerytura

Młoda audycja polityczna. Kontrowersje wokół Ustawy 2.0

Konstytucja dla Nauki zostanie przyjęta na następnym posiedzeniu Sejmu, a klub Prawa i Sprawiedliwości wprowadzi w tym głosowaniu dyscyplinę - zapowiada wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin. O trwającym proteście studentów i konsultacjach dotyczących założeń ustawy dyskutowali goście Młodej Audycji Politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin Uniwersytet Warszawski szkolnictwo wyższe

"Konstytucja dla Nauki" już w parlamencie. Są niezadowoleni

– Jesteśmy bardzo rozczarowani tym, że zapis, który pozwalał zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn naukowców, nie został wprowadzony – mówił o "Konstytucji dla Nauki" na antenie radiowej Trójki dr hab. Maciej Malicki ("Obywatele Nauki"). – Ja tylko chcę przypomnieć, że nasza ustawa nie reguluje wieku emerytalnego – stwierdził Piotr Muller, wiceminister nauki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Jarosław Gowin Beata Michniewicz szkolnictwo wyższe Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Konstytucja dla nauki przyjęta w sejmowej komisji

Sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży przyjęła projekt ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce - tzw. Ustawę 2.0 lub Konstytucję dla Nauki - oraz projekt ustawy wprowadzający tę ustawę w życie. Komisja przyjęła także łącznie 160 poprawek. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma szkolnictwa szkolnictwo wyższe Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego