Polskie Radio
Section05
Noc Muzeów 2024

Koncert w Trójce: Mikromusic z gośćmi na otwarcie "Pokoju na lato"

Koncertu zespołu Mikromusic, z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha otworzył tegoroczny sezon "Pokoju na lato". To  niezwykłe wydarzenie przebiegło pod znakiem podwójnego jubileuszu: 10-lecia działalności letniego pawilonu kulturalno-rekreacyjnego oraz 20-lecia obecności Mikromusic na scenie muzycznej. Patronami medialnymi wydarzenia były Program 3 Polskiego Radia oraz radiowa Czwórka.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Mikromusic koncerty koncert Natalia Grosiak Muzeum Powstania Warszawskiego Miuosh julia pietrucha Fryderyki

Noc Muzeów 2024. Polskie Radio udostępniło unikatowe dźwięki z blisko 100-letniego archiwum

- Polskie Radio jest fabryką dźwięków, która działa już 99 lat i która wytwarza unikatowy produkt. Umożliwiamy kontakt z tym dźwiękowym dorobkiem - mówi Andrzej Mietkowski, dyrektor Archiwum Polskiego Radia. Podczas Nocy Muzeów 2024 w Pałacu Staszica można było spotkać dziennikarzy Polskiego Radia i usłyszeć opowieści o radiowych archiwach. Archiwum Polskiego Radia może pochwalić się prawdziwymi skarbami.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Andrzej Mietkowski W POLSKIM RADIU

Noc Muzeów 2024. Polskie Radio udostępniło unikatowe dźwięki z blisko 100-letniego archiwum

- Polskie Radio jest fabryką dźwięków, która działa już 99 lat i która wytwarza unikatowy produkt. Umożliwiamy kontakt z tym dźwiękowym dorobkiem - mówi Andrzej Mietkowski, dyrektor Archiwum Polskiego Radia. Podczas Nocy Muzeów 2024 w Pałacu Staszica można było spotkać dziennikarzy Polskiego Radia i usłyszeć opowieści o radiowych archiwach.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska Polskie Radio Andrzej Mietkowski

Noc Muzeów: okazja do niezwykłego zwiedzania i… czas protestu samorządowych muzealników

Już kolejny raz w całym kraju odbywa się Noc Muzeów, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tym bardziej że w tym czasie placówki ujawniają swoje tajemnice i otwierają miejsca, do których zwykle zajrzeć nie można. Tymczasem właśnie w Noc Muzeów protest zapowiadają pracownicy warszawskich muzeów. Hasło "Wystawne gmachy – głodowe pensje" ma zwrócić uwagę na poważne problemy płacowe w tej grupie zawodowej.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA muzeum zwiedzanie protest pracownicy płaca minimalna zarobki Aleksandra Dobieszewska Michał Matus Trójka

Polskie Radio 24 Noc w Muzeum Sportu i Turystyki. Gwarancja dobrej zabawy

W Noc Muzeów w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie czeka na zwiedzających bardzo bogaty program. To m.in. wystawa "Złote twarze olimpijskie", spotkanie z olimpijczykami, pokazy sportowe, treningi dla uczestników wydarzenia czy pokaz walki na miecze świetlne. W Polskim Radiu 24 mówił o tym wszystkim Michał Puszkarski, kierownik Działu Edukacji MSiT.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska KULTURA SPORT Muzeum Sportu i Turystyki wystawa

Noc Muzeów 2024. Opowieści o radiowych archiwach

Przed nami kolejna edycja Nocy Muzeów. W Warszawie, z przystanku przy ul. Emilii Plater, wyruszą muzealne linie komunikacyjne. Jedna z nich może nas dowieźć do Pałacu Stasica, w którym będzie można spotkać się z dziennikarzami Polskiego Radia i usłyszeć opowieści o radiowych archiwach. Naszym gościem będzie Andrzej Mietkowski, szef Archiwum Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska Andrzej Mietkowski Artur Wolski Justyna Mizera