Polskie Radio
Section05
Wiesław Dębski

Jakie znaczenie ma spór wokół imigrantów w Europie?

- Gra się toczy przede wszystkim o to, czy kraje najsilniejsze w Europie mogą narzucić swoją wolę w sprawie absolutnie kluczowej krajom słabszym. I dlatego uważam, że opór rządu i prezydenta w tej sprawie jest absolutnie słuszny. Jeżeli raz na to pozwolimy w ważnej sprawie to potem już nie powstrzymamy podobnych praktyk - mówił w radiowej Trójce Łukasz Warzecha, publicysta "Do Rzeczy". - Wspieram tutaj papieża Franciszka i polski episkopat, który mówi, że trzeba nieść pomoc, także w Polsce - stwierdził Wiesław Dębski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Warzecha Wiesław Dębski Łukasz Karusta Frank-Walter Steinmeier Andrzej Duda imigranci w Europie

"Nie można karać dwa razy za to samo"

Byli funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa będą mieli niższe emerytury i renty. Według przyjętego przez rząd projektu, ponad 30 tysięcy pracowników aparatu bezpieczeństwa PRL będzie otrzymywało świadczenia nie wyższe niż średnie emerytury i renty przyznawane przez ZUS. Sprawę w Debacie Dnia Polskiego Radia 24 komentowali Łukasz Zboralski z "Do Rzeczy" i Wiesław Dębski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Dębski Robert Bogdański ustawa PRL komunizm emerytury mundurowe emerytura