Polskie Radio
Section05
Poczta Polska

"Lato z Radiem". Bierzemy pod lupę znaczki pocztowe

- Znaczek pocztowy pełni niezwykle ważną funkcję. Jest nie tylko pięknym przedmiotem, obiektem kolekcjonerstwa przez filatelistów, dowodem na uiszczenie opłaty za usługi pocztowe, ale także pełni ważną funkcję w promowaniu polskiego dziedzictwa narodowego, naszej kultury. Jest naszym małym ambasadorem, który dociera do najdalszych zakątków świata - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Agnieszka Trząskowska, ekspert ds. filatelistyki zagranicznej w Poczcie Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Małgorzata Głogowska Poczta Polska hobby Lato z Radiem 2020

Możliwość popełnienia przestępstwa. Trzaskowski w śledztwie ws. zmarnowania 50 mln zł

Od 2017 r. toczy się śledztwo w sprawie niegospodarności w Grupie Poczty Polskiej. Spółka straciła ok. 50 mln zł. W zawiadomieniu do prokuratury złożonym przez Pocztę Polską mówi się o możliwości popełnienia przestępstwa przez Rafała Trzaskowskiego - podał portal niezależna.pl, powołując się na tygodnik "Gazeta Polska".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Poczta Polska cyfryzacja wybory prezydenckie 2020

Wystarczy PIN, by odebrać paczkę. Poczta Polska wprowadza kolejne ułatwienia

Poczta Polska wprowadziła możliwość odbioru paczek przy użyciu kodu PIN otrzymanego w wiadomości SMS albo e-mailem. To kolejny bezkontaktowy sposób odbioru przesyłek, jaki w ostatnich tygodniach Poczta Polska wdrożyła w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pracownikom, klientom i partnerom biznesowym.
Zobacz więcej na temat:  Poczta Polska Koronawirus w Polsce cyfryzacja GOSPODARKA społeczeństwo POLSKA

Gminy przekazały spisy wyborców na podstawie ustawy. Watchdog Polska uważa, że złamały prawo

Sieć Obywatelska Watchdog Polska zawiadamia prokuraturę w sprawie wszystkich samorządów, które przekazały Poczcie Polskiej rejestry wyborców. Powodem - jak twierdzi organizacja - ma być brak podstawy prawnej dla takich działań. Poczta Polska miała jednak obowiązek zwrócić się do samorządów o dane wyborców. Podstawą do tego jest bowiem art. 99 ustawy z 16 kwietnia tego roku o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Poczta Polska samorząd głosowanie korespondencyjne wybory prezydenckie 2020 prokuratura PiS