X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Polonia w USA

"Administracja amerykańska zrobiła ukłon w stronę Dudy"

Dobiega końca wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Prezydent wziął udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, spotkał się też z amerykańskimi biznesmenami i Polonią. Wizytę prezydenta w Stanach Zjednoczonych podsumował w Polskim Radiu 24 Paweł Musiałek z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda USA Polonia Polonia w USA Stany Zjednoczone prezydent

Nowelizacja ustawy o repatriacji: łatwiej wrócić do Polski

Nowe formy pomocy finansowej dla repatriantów, m.in. do 25 tys. zł na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych oraz ustanowienie pełnomocnika rządu ds. repatriacji i Rady ds. Repatriacji. Oto główne założenia uchwalonej nowelizacji ustawy o repatriacji. Większość zmian zacznie obowiązywać już od 1 maja 2017 roku. O pomocy przeznaczonej dla repatriantów i ich potomków mówili w Polskim Radiu 24: Karol Darmoros dziennikarz IAR, Piotr Pogorzelski, wysłannik Polskiego Radia do Irkucka oraz Jan Pachlowski z Chicago.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 emigracja Kazachstan Polonia Polonia w USA Chicago Senat repatriacje

"Mamy dziejową szansę przywrócić Polonię ku Polsce"

– Międzynarodowa Konferencja „Państwo Polskie a Polonia” w Warszawie zakończyła się wielkim sukcesem, ponieważ spełniliśmy oczekiwania środowisk polonijnych – mówił w Polskim Radiu 24 Witold Rosowski, uczestnik konferencji, przewodniczący nowojorskiego oddziału Stowarzyszenia Solidarni 2010, działacz społeczny, dokumentalista i reżyser.
Zobacz więcej na temat:  Polacy za granicą Polonia Polonia w USA Polskie Radio 24

"Polonia chce działać i pracować dla Polski"

Stworzenie mechanizmów stałego kontaktu państwa polskiego i patriotycznych organizacji polonijnych oraz koordynacji podejmowanych przez nie działań. Oto główny cel Międzynarodowej Konferencji "Państwo Polskie a Polonia", która w dniach 5-6 listopada odbyła się w Warszawie. Podsumowania wydarzenia dokonali Agnieszka Mikołajczyk i Krzysztof Zieliński z Solidarni2010.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polacy za granicą Polonia Polonia w USA