X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Rada Polityki Pieniężnej

Bankowość mobilna to nowa specjalność polskich banków

Lata świetlne dzielą nas od banków sprzed 25 lat – w zakresie organizacji, nadzoru, gwarancji, możliwości finansowych, wykorzystania IT – i to gwarantuje, że obecnie mamy bezpieczny i dobrze działający sektor bankowy. Także powstanie Rady Polityki Pieniężnej było możliwe dopiero po 1989 roku, gdy Narodowy Bank Polski zyskał niezależność, a jego głównym celem stało się dbanie o stabilność wartości pieniądza.
Zobacz więcej na temat:  bank centralny KNF NBP Rada Polityki Pieniężnej

RPP: stopy bez zmian, w lipcu poznamy co dalej

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na dotychczasowym poziomie - tak jak się spodziewali analitycy. Tyle, że podczas konferencji prasowej szef NBP Marek Belka zapowiedział, że w lipcu Rada przedstawi zamierzenia dotyczące stóp. To zaskoczenie - dotychczas mówiło się, że pozostaną niezmienne do końca trzeciego kwartału tego roku.
Zobacz więcej na temat:  finanse kredyt hipoteczny Rada Polityki Pieniężnej stopy procentowe