Polskie Radio
Section05
Robert Gliński

Konwencja PiS w Łodzi. Komentarze publicystów

- Beata Szydło pokazała jak nieprawdziwe były obawy i niepokoje, o to, co się stanie ze środkami transferowanymi do polskich rodzin. Miało to oznaczać wzrost patologii i złe ich wykorzystanie. Tak się nie dzieje – komentował Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna). O konwencji PiS mówili także; Andrzej Rafał Potocki (Sieci) i Karolina Zioło-Purzuk (Fundacja Daszyńskiego). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Beata Szydło Robert Gliński Mateusz Morawiecki konwencja PiS w Łodzi Wybory parlamentarne 2019 płaca minimalna rodzina

Jakie zadania stoją przed nowym szefem PISF?

Na stanowisko nowego szefa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej został powołany Radosław Śmigulski. Nowy szef PISF swoje stanowisko obejmie 8 stycznia 2018 roku. O nadziejach, ale także o wątpliwościach wyrażanych przez twórców i producentów związanych z tą nominacją, mówili w audycji Trendy Kultury: Joanna Kos-Krauze (Gildia Reżyserów Polskich), producentka filmowa Renata Czarnkowską oraz Rafał Wieczyński (Rada Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej).
Zobacz więcej na temat:  film polski kino Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Robert Gliński

Nowy polski film ">Czuwaj< to portret młodzieży”

- Chciałbym, by mój film „Czuwaj” odbierany był nie jako thriller, ale jako moralitet. Jest to pewnego rodzaju dyskurs o wartościach, postawach. To portret współczesnej polskiej młodzieży – powiedział w audycji Weekend Kulturalny reżyser i scenarzysta Robert Gliński. Odniósł się w ten sposób do filmu, który we wrześniu wszedł do kin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 film polski kino Robert Gliński młodzież