Polskie Radio
Section05
ŚWIAT

Obowiązkowe magazynowanie gazu w UE. Krasnodębski: zniknęły zastrzeżenia do gazu z Rosji

Sytuacja taka, że w ciągu najbliższych miesięcy, do listopada, wtedy, kiedy rozstrzygają się losy Ukrainy, losy tej wojny, Unia Europejska będzie kupowała jeszcze więcej gazu od Rosji. A Rosja będzie na tym jeszcze więcej zarabiać - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Zdzisław Krasnodębski ŚWIAT Europa Unia Europejska gaz Parlament Europejski

PR24 "Okresowe ostrzały terroryzują miejscową ludność". Psycholog relacjonuje sytuację prosto z Charkowa

Sytuację prosto z Charkowa relacjonował dla Polskiego Radia 24 psycholog, pediatra i wolontariusz na Ukrainie dr Paweł Kukiz-Szczuciński. - Północno-wschodnia część Charkowa jest całkowicie zniszczona, prawie każdy dom czy blokowisko jest w jakiś sposób uszkodzone. Miasto znajduje się pod okresowym ostrzałem, co terroryzuje miejscową ludność - podkreślił. Gościem audycji była też psychotraumatolog oraz psycholog Magdalena Ossowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni zbrodnie wojenne

"Wszyscy zostaną wywiezieni". Zełenski o ewakuacji bohaterskich obrońców Azowstalu

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oznajmił w wywiadzie dla kanałów telewizyjnych, że w najbliższym czasie zostaną wywiezieni z kombinatu Azowstal wszyscy, którzy się tam jeszcze znajdują. Jak dodał, zginęło bardzo wielu lotników, którzy próbowali dostarczyć obrońcom Mariupola artykuły żywnościowe i amunicję.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Europa wojna 2022 serwis wschodni Rosja Wołodymyr Zełenski

Rosjanie zacierają ślady zbrodni? "Nie poznamy liczby ofiar bombardowania Teatru Dramatycznego"

Doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że rosyjscy żołnierze wywieźli ciała osób, które zginęły w połowie marca w wyniku rosyjskiego bombardowania Teatru Dramatycznego w Mariupolu. - Teraz nigdy się nie dowiemy, ilu konkretnie cywilnych mieszkańców Mariupola zostało zabitych - wyraził obawy przedstawiciel władz Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Rosja Europa wojna 2022 serwis wschodni

Prof. Boćkowski o walkach w obwodzie ługańskim

Rosjanie próbują w obwodzie ługańskim przeciąć drogę między Lisiczańskiem a Bachmutem. Obecnie toczą się tam zacięte walki. - To jest jeden z głównych kierunków natarcia i to minimum, które jest do wzięcia, czyli ten minikocioł, jest teraz tym planem absolutnym - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku.
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Ukraina Rosja wojna na Ukrainie ŚWIAT wojna 2022 Michał Strzałkowski Ługańsk