Polskie Radio
Section05
podwodny świat

Ultranowoczesne podwodne drony: wynalazek studenta zwiększy ich zasięg i możliwości

Sabuvis II to projekt ultranowoczesnego drona podwodnego, nad którym od kilku lat naukowcy i studenci Politechniki Krakowskiej pracują wspólnie z kilkoma partnerami, także z zagranicy. I odnoszą w tej dziedzinie coraz większe sukcesy: są zgłaszane kolejne patenty, a projektem interesuje się nie tylko polskie wojsko.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA technika wojsko broń dron woda atak Piotr Firan Politechnika Krakowska wynalazek Akademia Marynarki Wojennej Trójka podwodny świat

Eksploracja mórz i oceanów. Czas na prywatny, futurystyczny okręt podwodny

Myśląc o pojazdach przyszłości większość z nas ma przed oczami autonomiczne samochody i prywatne samoloto-drony. Co ze światem podwodnym? Pewna holenderska firma oferuje nam dostęp do tego niezbadanego magicznego świata.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody łódż woda oceany pływanie podwodny świat Holandia Polskie Radio morza Łódź

"Kapitan Nemo", słuchowisko według Juliusza Verne`a "20.000 mil podmorskiej żeglugi"

Program 1 Polskiego Radia prezentuje słuchowisko wg. powieści Juliusza Verne`a "20 000 mil podmorskiej żeglugi". To druga część tzw. wielkiej trylogii, w której skład wchodzą jeszcze "Dzieci kapitana Granta" i "Tajemnicza wyspa". Powieści Verne`a to klasyka literatury przygodowej nie tylko dla młodzieży. Zapraszamy do słuchania od poniedziałku do piątku o godz. 10.35.
Zobacz więcej na temat:  Jules Verne podwodny świat #zostańwdomu