X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Siergiej Skripal

Nowiczok w Salisbury mógł zabić nawet tysiące osób

W wyniku ataku nowiczokiem zginąć mogły nawet tysiące ludzi - donosi dzisiejszy Times. Informator gazety podkreśla, że napastnicy, czyli oficerowie rosyjskiego wywiadu wojskowego mieli przy sobie wyjątkowo zabójczą formę środka paraliżującego. Tymczasem Brytyjczycy szykują się na rosyjską ofensywę propagandową, mobilizują też swój cyberwywiad.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania zamach Siergiej Skripal broń chemiczna

Rada Bezpieczeństwa ONZ: Polska wesprze Londyn ws. Skripala

Rada Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych omawiała brytyjskie zarzuty wobec Rosji użycia bojowego środka trującego - nowiczoka. Posiedzenie zwołano na wniosek Wielkiej Brytanii, która przedstawiła wyniki swego dochodzenia. Dotyczyło ono marcowej próby zamachu na byłego podwójnego agenta służb brytyjskich i rosyjskich Siergieja Skripala oraz jego córkę Julię. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Siergiej Skripal Rosja USA Wielka Brytania

Nagroda dla premiera Litwy zwiastunem ocieplenia stosunków?

 - Pojawia się nowe pokolenie polityków, które daje nadzieje, że niektóre ze spraw, które dzieliły Polskę i Litwę doczekają się przynajmniej częściowego załatwienia - powiedział dr Aleksander Gubrynowicz. Premier Litwy Saulius Skvernelis otrzymał nagrodę "Człowieka Roku" podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Litwa Szwecja Wielka Brytania Siergiej Skripal Michał Żakowski Adrian Bąk Agata Kasprolewicz

Sprawa Siergieja Skripala. Będą kolejne sankcje na Rosję?

- Kolejne sankcje oznaczałyby potwierdzenie tezy, że Zachód potrafi mówić jednym głosem ws. Rosji - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler (Grupa Brytyjskich Studiów Społeczno-Politycznych "Britannia", Uniwersytet Warszawski). Francja, Niemcy, Kanada oraz USA zgodziły się z brytyjskimi wnioskami, że za atakiem na byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala i jego córkę w Salisbury stali oficerowie GRU. 
Zobacz więcej na temat:  Siergiej Skripal Wielka Brytania Theresa May Władimir Putin ŚWIAT służby specjalne