Polskie Radio
Section05
Sylwia Sułkowska

Czym dla katolików jest uroczystość Bożego Ciała?

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Świadomość niezwykłego cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Boże Ciało religia Sylwia Sułkowska wiara chrześcijaństwo katolicyzm Kościół katolicki

Święto początku roku

Dziś uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, to święto związane z jednym z najstarszych dogmatów Kościoła o Bożym macierzyństwie Maryi. Historie, dogmatu miejsce jego ustanowienia i to jak wpływał na rozwój duchowości chrześcijańskiej opowiedzieli: dr. Monika Waluś - mariolog, ks. Roman Bogacz - biblista z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, oraz ks. Mirosław Meissner i ks. Jacek Dunin – Borkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katolicyzm Kościół religia Sylwia Sułkowska wiara

Narodziny Jezusa w literaturze i sztuce

Boże Narodzenie, obchodzone od pierwszych wieków chrześcijaństwa, szybko znalazło również wyraz w ikonografii. Wyobraźnię ludzi na temat przyjścia na świat Syna Bożego wzbogacały też pisma apokryficzne. O narodzeniu Jezusa w literaturze i sztuce mówili w Polskim Radiu 24 ks. biskup Michał Janocha (historyk sztuki), Jolanta Stankiewicz (malarka) i o. Rafał Zarzeczny (patrolog).
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie Trzech Króli Sylwia Sułkowska Polskie Radio 24

Droga krzyżowa a uchodźcy. Co chce powiedzieć papież?

- To, co papież proponuje, jeśli chodzi o uchodźców jest wpisane w szerszy kontekst. Gdy kardynał Jorge Bergoglio został wybrany na Ojca Świętego, zdecydował się na imię Franciszek, co pokazuje pewien rys tego pontyfikatu - mówi publicysta, Filip Memches.
Zobacz więcej na temat:  Barbara Fedyszak-Radziejowska Kraków Marek Mądrzejewski Patryk Michalski Rafał Porzeziński Sylwia Sułkowska Światowe Dni Młodzieży Światowe Dni Młodzieży 2016 w Jedynce Światowe Dni Młodzieży 2016 w Polskim Radiu aktualności katolickie