Polskie Radio
Section05
Piotr Kuczyński

"Zagraniczne spółki nadal w Polsce znajdują potencjał"

Wicepremier Mateusz Morawiecki podczas środowej, kolejnej już wizyty w Londynie, rozmawiał z inwestorami i instytucjami finansowymi. W Rządach Pieniądza o tym, czy działania ministra rozwoju i finansów przekładają się na rzeczywistą aktywność zagranicznych podmiotów w Polsce, mówili Marian Szołucha z Akademii Finansów i Biznesu „Vistula”, Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan i Piotr Kuczyński z Domu Inwestycyjnego Xelion.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki inwestycje zagraniczne inwestycje Wielka Brytania Ministerstwo Rozwoju Piotr Kuczyński Wojciech Surmacz

Rośnie atrakcyjność inwestycyjna Polski

W 2016 roku nasz kraj po raz pierwszy od ośmiu lat znalazł się w pierwszej piątce najpopularniejszych europejskich kierunków dla inwestorów zagranicznych – wynika z raportu firmy doradczej EY. Poza tym, jesteśmy liderem pod tym względem w naszej części Europy. O inwestycjach w audycji Rządy Pieniądza mówili Stanisław Koczot (Gazeta Bankowa), Przemysław Kwiecień (X-trade Brokers) i Piotr Kuczyński (Xelion).
Zobacz więcej na temat:  ekonomia inwestycje Piotr Kuczyński Ministerstwo Rozwoju

Rusza Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

Rusza dziewiąty Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Przez trzy dni 8,5 tysiąca uczestników będzie rozmawiało zarówno o wielkiej polityce i ekonomii, jak i o wyzwaniach stojących przed mniejszymi firmami. W audycji Rządy Pieniądza o wydarzeniu rozmawiali dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa), Piotr Kuczyński (Dom Inwestycyjny Xelion) i Marcin Chludziński (Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Katowice Europejski Kongres Gospodarczy Piotr Kuczyński

Eksperci o stanie polskiej gospodarki

W ostatnich dwunastu miesiącach bezrobocie w Polsce spadło z 9,7 procent do 8,2 proc. Szacuje się, że dynamika wzrostu gospodarczego w pierwszym kwartale 2017 roku wyniosła około 3,6 proc. Tymczasem, rok wcześniej gospodarka rosła w tempie 3 proc. W audycji Rządy Pieniądza o sytuacji ekonomicznej w naszym kraju mówili Monika Kurtek z Banku Pocztowego, dr Artur Bartoszewicz z SGH i Piotr Kuczyński z Domu Inwestycyjnego Xelion.
Zobacz więcej na temat:  gospodarka polska bezrobocie wzrost gospodarczy Piotr Kuczyński