Polskie Radio
Section05
Jacek Wilk

"Trzeba będzie zagryźć zęby i zagłosować na Trzaskowskiego". Polityk Konfederacji o II turze

- Będziemy stawać przed klasycznym wyborem mniejszego zła - powiedział na antenie TOK FM Jacek Wilk z Konfederacji, pytany o poparcie ugrupowania dla kandydata w wyborach prezydenckich w II turze. Jego zdaniem, wyborcy Krzysztofa Bosaka powinni "zagryźć zęby" i "postawić krzyżyk przy Rafale Trzaskowskim".
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020 Jacek Wilk Konfederacja polityka POLSKA

Marcin Makowski: debaty potrafią zmieniać wyniki wyborów

- Debata wyborcza to sprawdzian instytucji demokratycznej, wystawienie się polityków na ostrzał pytań i konfrontację, na to co jest dla nich trudne i nad czym nie mają kontroli - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Marcin Makowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polskie Stronnictwo Ludowe Koalicja Europejska partia Wiosna Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Jacek Sasin Borys Budka Władysław Kosiniak-Kamysz Jacek Wilk Andrzej Rozenek

Zmiany w ustawie o zakazie handlu? Politycy komentują

– Nowelizacja ustawy jest potrzebna. Sklepy udawały placówki pocztowe, przez co mogły omijać obowiązujące prawo – mówił w audycji "Puls Trójki" poseł PiS Janusz Śniadek. Wprowadzanie kolejnych zmian odnośnie zakazu handlu skrytykował za to Jacek Wilk z koła Wolność i Skuteczni. – Niezależnie od nowelizacji, ustawa będzie omijana – stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Janusz Śniadek Jacek Wilk związki zawodowe handel w niedzielę

Jacek Wilk o wyroku TSUE: spodziewałem się innego rozwiązania

"Sądy UE mają prawo oceniać ryzyko dla rzetelnego procesu, biorąc pod uwagę stan praworządności w Polsce" - stwierdził Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odnosząc się do sprawy Polaka zatrzymanego w Irlandii i podejrzanego o przemyt narkotyków. Do sprawy w Rozmowie Polskiego Radia 24 odniósł się Jacek Wilk, poseł niezrzeszony, członek partii Wolność.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 Jacek Wilk

Policjanci kolejną grupą domagającą się podwyżek

– Służby publiczne, tzn. ochrona zdrowia, policja, służba cywilna, w której od wielu, wielu lat nie było podwyżek, pełnią bardzo ważną społeczną rolę. Jeżeli one się "wysypią", to uderzy to praktycznie we wszystkich – mówił na antenie radiowej Trójki Adrain Zandberg (Razem). – Kwitnie rozdawnictwo i ludziom się wydaje, właściwie dlaczego mieliby nie wierzyć, że państwo po prostu pływa kupą pieniędzy, z którymi nie ma co zrobić – stwierdził Jacek Wilk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Marcin Pośpiech Jacek Wilk Adrian Zandberg policja podwyżki cen strajki

Jacek Wilk: politycy nie są od oceny historii

- Jest absolutnie niedopuszczalne, żeby to politycy brali się za ocenę historii. Uważam, że posłowie czy senatorowie nie mają kompetencji, żeby dokonywać tego rodzaju ocen – powiedział poseł partii "Wolność" Jacek Wilk w rozmowie z dziennikarzem portalu PolskieRadio.pl. Mecenas Wilk jest jednym z trzech posłów, którzy nie poparli sejmowej uchwały upamiętniającej tak zwane „wypadki marcowe”.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TYLKO U NAS Jacek Wilk

Czy zmiany w wyborach samorządowych są potrzebne?

Nie cichnie dyskusja wokół zmian zapowiadanych przez Prawo i Sprawiedliwość w kwestii zasad przeprowadzania wyborów samorządowych. Czy powinny się odbyć tydzień przed lub tydzień po 11 listopada oraz czy potrzebne są np. dwie komisje? Na pytania odpowiadali goście "Pulsu Trójki": Jacek Żalek, wiceprzewodniczący klubu PiS, oraz poseł Jacek Wilk z klubu Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Jacek Żalek Jacek Wilk PiS Kukiz’15 wybory samorządowe

Kto zakończy spór polityczny w Sejmie?

- Najważniejsza jest dla nas Polska - to, żeby przyjmować ustawy zgodnie z prawem i by to wszystko mogło być oceniane przez opinię publiczną. A do tego jest potrzebna obecność dziennikarzy w Sejmie - mówił o działaniach opozycji Jan Grabiec, poseł PO. - Znaczenie tego protestu nie ma wymiaru obrony zasad demokracji - odpowiedział poseł PiS Jacek Żalek.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Trójka Jacek Żalek Jacek Wilk Katarzyna Lubnauer Jan Grabiec Marek Sawicki