Polskie Radio
Section05
Trzecia Droga

"Ma się zmienić nie tylko partia, ale ma się zmienić polityka". Szymon Hołownia wybrany na marszałka Sejmu

- Polityka zaczęła psuć się od Sejmu i od Sejmu musi zacząć się jej naprawa - powiedział w poniedziałek Szymon Hołownia (Polska 2050) po wybraniu go na marszałka Sejmu X kadencji. Zaznaczył, że sala sejmowa to nie gala MMA, tylko dom spotkań i rozmowy. Wybór marszałka jest pierwszą decyzją posłów X kadencji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Szymon Hołownia wybory w Polsce Trzecia Droga Marszałek Sejmu

CBA do likwidacji? Poseł KO: potencjał ludzki nie zostanie zmarnowany

- Jeżeli ktoś jest doświadczony, działa na rzecz państwa i przestrzega przepisów, to nie można go stracić. Wyszkolenie kolejnego funkcjonariusza jest kosztowne i zajmuje dużo czasu. Funkcjonariusze CBA, którzy przejdą do CBŚP, powinni mieć podobne uposażenia - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Piekarska. 
Zobacz więcej na temat:  CBA opozycja koalicja obywatelska Trzecia Droga lewica POLSKA polityka

Anna Maria Żukowska "rozgoryczona" brakiem postępów w kwestii aborcji. Przewiduje "ruch społeczny"

Rozmowy partii opozycyjnych w sprawie umowy koalicyjnej dotyczyły między innymi zapisów o prawie do aborcji do 12. tyg. ciąży. Legalizację aborcji i liberalizację przepisów postuluje Lewica i PO, przeciwni są reprezentacji PSL i Trzeciej Drogi. - Wyrażam rozgoryczenie - powiedziała podsumowując rozmowy koalicyjne Anna Maria Żukowska z Lewicy. W jej ocenie, niezadowolenie kobiet może wywołać nowy "ruch społeczny".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica rząd opozycja wybory w Polsce polityka Trzecia Droga społeczeństwo aborcja

Zalewski: Trzecia Droga w przyszłym rządzie chce się zająć zieloną transformacją energetyczną

- Podział obowiązków w przyszłym rządzie jest przedmiotem rozmów koalicyjnych. Natomiast mogę powiedzieć to, co wynika z naszego programu: chcemy wziąć odpowiedzialność za zieloną transformację energetyczną - stwierdził w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Zalewski z Polski 2050.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA polityka Polska 2050 Paweł Zalewski koalicja Katarzyna Gójska Trzecia Droga

"Temat objęcia stanowisk dominuje rozmowy". Biejat ubolewa nad formą budowania koalicji przez opozycję

Zdaniem współprzewodniczącej Partii Razem Magdaleny Biejat, temat objęcia stanowisk dominuje rozmowy wewnątrz tworzącej się koalicji KO-Lewica-Trzecia Droga. Tymczasem - jak mówiła - "nie jest kwestią zasadniczą to, kto na jakim stanowisku zasiądzie, tylko to jaki programowo ten rząd się ułoży".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica wybory parlamentarne wybory w Polsce koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Trzecia Droga

PR24 "Pewnych rzeczy ugrupowania lewicowe po swojemu nie poukładają". Raś deklaruje konserwatyzm Koalicji Polskiej

- W kampanii wyborczej podkreślaliśmy, że chcemy pojednania między Polakami, którzy mają rozmaite i szerokie poglądy. Jest to jakieś świadectwo tego, jaką drogą chcemy postępować - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej Ireneusz Raś pytany o konserwatyzm swojego ugrupowania. - Niektóre środowiska lewicowe pewnych rzeczy w tym parlamencie po swojemu nie poukładają, to jest dla nich niewygodne - zadeklarował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ireneusz Raś Stanisław Janecki Trzecia Droga PSL konserwatyzm

"Będą postępować, nie licząc się z prawem". Terlecki o zapowiedziach zmian w mediach publicznych

Politycy Komitetów Wyborczych związanych z opozycją zapowiadają wprowadzenie zmian w mediach publicznych. O te kwestie na antenie Polskiego Radia zostali zapytani przedstawiciele KO, Trzeciej Drogi i PiS. Ryszard Terlecki mówił o możliwym łamaniu prawa przez polityków przeciwnego obozu. Grzegorz Napieralski zapowiada natomiast, że zmiany zostaną przeprowadzone zgodnie z prawem.
Zobacz więcej na temat:  Rada Mediów Narodowych KRRiT POLSKA media publiczne TVP Trzecia Droga