X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
UNICEF

"Patrzymy w kosmos, a w Sudanie Południowym głód"

Nawet 1,5 miliona ludzi może być zagrożonych głodem w Sudanie Południowym. Już teraz mówi się o tym, że klęska dotyczy 100 tysięcy ludzi. Gość Świata w Powiększeniu, Marek Krupiński, podkreślał, że problem głodu to nie tylko kłopot Sudanu Południowego. – 7,5 miliona dzieci w 48 krajach zagrożonych jest śmiercią głodową – wskazywał dyrektor generalny UNICEF Polska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sudan Południowy Afryka konflikty międzynarodowe UNICEF

Ewakuacja Aleppo zakończona. Następne będzie Idlib?

Przy pomocy ponad 1000 autokarów i ciężarówek udało się ewakuować niemal 50 000 osób. Największa grupa udała się na obszary wiejskie prowincji Aleppo (na wschód od miasta). Druga w prowincji Idlib (na zachodzie od Aleppo). Wraz z przyjściem zimy potrzebują one natychmiastowej pomocy humanitarnej. O ewakuacji miasta mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Kacprzak, UNICEF Polska.
Zobacz więcej na temat:  Syria Aleppo UNICEF Wojna w Syrii pomoc

"W Aleppo zbombardowano wszystkie szpitale"

UNICEF alarmuje, że ok. 535 mln dzieci na świecie, czyli niemal co czwarte dziecko, żyje w krajach ogarniętych konfliktami lub dotkniętych przez katastrofy naturalne. Najtrudniejsza sytuacja jest w krajach Afryki Subsaharyjskiej, gdzie mieszka 3 na 4 dzieci żyjących na obszarach dotkniętych kryzysami humanitarnymi. Gościem Polskiego Radia 24 była Monika Kacprzak z UNICEF Polska.
Zobacz więcej na temat:  UNICEF dzieci Afryka Aleppo Syria akcja charytatywna