Polskie Radio
Section05
UNICEF

"Patrzymy w kosmos, a w Sudanie Południowym głód"

Nawet 1,5 miliona ludzi może być zagrożonych głodem w Sudanie Południowym. Już teraz mówi się o tym, że klęska dotyczy 100 tysięcy ludzi. Gość Świata w Powiększeniu, Marek Krupiński, podkreślał, że problem głodu to nie tylko kłopot Sudanu Południowego. – 7,5 miliona dzieci w 48 krajach zagrożonych jest śmiercią głodową – wskazywał dyrektor generalny UNICEF Polska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sudan Południowy Afryka konflikty międzynarodowe UNICEF

Ewakuacja Aleppo zakończona. Następne będzie Idlib?

Przy pomocy ponad 1000 autokarów i ciężarówek udało się ewakuować niemal 50 000 osób. Największa grupa udała się na obszary wiejskie prowincji Aleppo (na wschód od miasta). Druga w prowincji Idlib (na zachodzie od Aleppo). Wraz z przyjściem zimy potrzebują one natychmiastowej pomocy humanitarnej. O ewakuacji miasta mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Kacprzak, UNICEF Polska.
Zobacz więcej na temat:  Syria Aleppo UNICEF Wojna w Syrii pomoc

"W Aleppo zbombardowano wszystkie szpitale"

UNICEF alarmuje, że ok. 535 mln dzieci na świecie, czyli niemal co czwarte dziecko, żyje w krajach ogarniętych konfliktami lub dotkniętych przez katastrofy naturalne. Najtrudniejsza sytuacja jest w krajach Afryki Subsaharyjskiej, gdzie mieszka 3 na 4 dzieci żyjących na obszarach dotkniętych kryzysami humanitarnymi. Gościem Polskiego Radia 24 była Monika Kacprzak z UNICEF Polska.
Zobacz więcej na temat:  UNICEF dzieci Afryka Aleppo Syria akcja charytatywna