X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ukraina

Rozmowy o partnerstwie z Ukraińcami. Rusza XIII Forum Europa-Ukraina

Politycy, samorządowcy, eksperci i przedsiębiorcy wezmą udział w rozpoczynającym się dziś o 12.30 w Jasionce koło Rzeszowa XIII Forum Europa - Ukraina. To dwudniowe spotkanie jest okazją do wymiany doświadczeń ponad 800 gości z kilkunastu krajów europejskich. Rozmowy będą dotyczyły głównie kwestii gospodarczych, w tym modernizacji i rozwoju potencjału ekonomicznego Ukrainy oraz współpracy z partnerami z Polski i innych państw europejskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina Europa

"Polacy w Świecie". 60 lat działalności polskiego teatru w Wilnie

- Przez 60 lat polskie słowo utrzymało się na scenie, w różnych miejscach i formie. Początki były trudne. W czasach powojennych władze sowieckie starały się by język polski zniknął z Wilna, to prawie się udało. Dopiero w 1960 pani Janina Stróżanowska stworzyła mały teatr amatorski – mówił w Polskim Radiu 24 Edward Kiejzik, aktor Polskiego Teatru Studio w Wilnie
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wilno Edyta Poźniak Litwa Polacy za granicą Polonia Wileńszczyzna Ukraina

Zawieszone loty, ewakuacja obywateli. Jak Europa radzi sobie z koronawirusem?

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan. Według oficjalnych danych w Chinach kontynentalnych potwierdzono dotąd ponad 6 tys. zakażeń i 132 zgony. Wirus przedostał się też poza granice Azji. Obecność koronawirusa potwierdzono w kilku państwach Europy. Jak wygląda sytuacja w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Finlandii?
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zdrowie zapalenie płuc Niemcy Ukraina Finlandia Chiny Europa LOT ŚWIAT Wielka Brytania Włochy

Prezydent: zaproponowałem uczczenie żołnierzy polskich i ukraińskich, którzy walczyli w 1920 r.

- To jest na pewno element naszej dobrej, wspólnej historii i zaproponowałem panu prezydentowi, żebyśmy tę pamięć uczcili - poinformował prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Ukrainy. Wołodymyr Zełenski zauważył, że Ukraina i Polska to nie tylko państwa sąsiedzkie. - My jesteśmy braćmi i siostrami - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina historia Polski bitwa warszawska Andrzej Duda prezydent Wołodymyr Zełenski

Spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy. "My jesteśmy braćmi i siostrami"

Zaproponowałem prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu wspólne uczczenie pamięci żołnierzy ukraińskich i polskich, którzy w 1920 r. walczyli z nawałą bolszewicką - poinformował prezydent Andrzej Duda. Zełenski zauważył, że Ukraina i Polska to nie tylko państwa sąsiedzkie. - My jesteśmy braćmi i siostrami - mówił.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Wołodymyr Zełenski POLSKA Ukraina Auschwitz Holokaust