Polskie Radio
Section05

W POLSKIM RADIU

Majówka z Polskim Radiem pod znakiem historii i polskiej muzyki. Zobacz, co przygotowaliśmy

Tegoroczna majówka to w Polskim Radiu czas spotkań z historią, polską sztuką i kulturą w najlepszym wydaniu, a także oryginalne lekcje patriotyzmu dla najmłodszych. Dużo miejsca poświęcimy historii pierwszej europejskiej konstytucji, posłuchamy klasycznych polskich twórców, ale i "rzucimy uchem" na młodych polskich artystów. Zachęcimy do odwiedzania najpiękniejszych polskich miast i zadbamy o bezpieczeństwo tych wyjazdów.
Zobacz więcej na temat:  wiadomości Dwójka Trójka Polskie Radio Radio kierowców Czwórka konstytucja 3 maja

Polskie Radio w czołówce najbardziej opiniotwórczych nadawców radiowych. Prawie 1,5 tys. cytowań

Polskie Radio jest obecnie drugim pod względem liczby cytowań nadawcą radiowym w kraju. Na nasze anteny powoływano się w marcu 2022 roku w sumie 1476 razy, co daje szóste miejsce wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Znaczny awans zanotowała również Trójka - zajmuje ona obecnie szóste miejsce na liście najczęściej cytowanych stacji radiowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio społeczeństwo

Sztuka rozmowy i mistrzostwo dźwięku. Polskie Radio na czwartek

O bezpieczeństwie w internecie i sztuce dyskutowania - nie tylko w sieci - w Jedynce przed południem. W Trójce wieczorem reportaż o szkole dla ukraińskich uczniów na warszawskim Służewcu, a w Dwójce - muzyka Debussy'ego i Kilara w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Poza tym w Czwórce przedmaturalne powtórki i rozmowy o tym jak wyjść z samotności. W Polskim Radiu Dzieciom o pracy w polu i o przysposobieniu obronnym w polskich szkołach, a w Polskim Radiu Chopin - nietypowe wykonania Beethovena i Chopin na ludowo.  
Zobacz więcej na temat: 

Festiwale, rocznice i wyśmienita muzyka. Polskie Radio na wtorek

Zaprosimy na najstarszy festiwal teatralny w Polsce - Kaliskie Spotkania Teatralne. Powiemy o usunięciu wszelkich śladów sowieckiej okupacji w Polsce - pomników i nazw ulic oraz o grze planszowej inspirowanej obrazami Zdzisława Beksińskiego. Będzie także o tym - dlaczego Rosjanie nie użyją już czcionki Times New Roman i o wpływie sportu na zdrowie psychiczne dzieci. Muzycznie - specjalny miks poświęcony zmarłemu niedawno Andrzejowi Korzyńskiemu oraz retransmisja koncertu z okazji jubileuszu Jana Pietrzaka.  
Zobacz więcej na temat: 

"Kanon Dwójki" i "Stacja Nauka". Polskie Radio na poniedziałek

W Polskim Radiu sprawdzimy, dlaczego tak wielu uczniów decyduje się na korepetycje, zastanowimy się, jak na cyberprzemoc reagują kobiety, a jak mężczyźni. Opowiemy także o masowej rezerwacji wyjazdów na zbliżającą się majówkę oraz o tym, jaki był polski wkład w przemiany cywilizacyjne w XIX wieku, kiedy Polski nie było na mapie. Zapraszamy na spędzenie poniedziałku z Polskim Radiem. 
Zobacz więcej na temat: 

Prawosławna Wielkanoc w Polskim Radiu

W Polskim Radiu miłosierdzie rozpisane na nuty - czyli o muzyce nowoczesnej i tej z epok dawniejszych podejmujących temat litości. Powiemy również, jak prowadzić konto o literaturze na Instagramie oraz jak nowe technologie i naukowcy starają się zmniejszyć problem niedostatku wody i odnaleźć się w nowej rzeczywistości. W "Wieczorze ze słuchowiskiem" zaprosimy na premierę: "Dziennik podróży do Tatrów" autorstwa Seweryna Goszczyńskiego . Zaprezentujemy również reportaż "Dom podaj dalej" - o zaangażowaniu Polaków w pomoc Ukraińcom.
Zobacz więcej na temat: