Polskie Radio
Section05
Wojciech Hermeliński

Szef PKW: w Warszawie została przekroczona cienka linia

Granica między działaniami kandydatów na różne urzędy, a ich aktywnością poselską jest bardzo cienka; w moim przekonaniu Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski ją przekroczyli - powiedział w poniedziałek przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński. W południe rozpoczęło się posiedzenie PKW, w czasie którego Komisja ma omawiać tę sytuację.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe Warszawa Państwowa Komisja Wyborcza Wojciech Hermeliński Patryk Jaki Rafał Trzaskowski

Szef MSWiA o rozmowie z przewodniczącym PKW: merytoryczna

Szef MSWiA Joachim Brudziński rozmawiał z przewodniczącym PKW Wojciechem Hermelińskim. Spotkanie dotyczyło spraw związanych ze zmienionymi przepisami wyborczymi. Według Brudzińskiego, rozmowy były "dobre i merytoryczne". - Kwestia brakujących 600 milionów złotych na organizację wyborów samorządowych, powinna zostać jak najszybciej rozwiązana - powiedział z kolei Hermeliński po spotkaniu z ministrem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joachim Brudziński Wojciech Hermeliński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozmowa

Znamy prawdopodobną datę wyborów lokalnych

Gościem audycji "W samo południe" w radiowej Jedynce był sędzia Wojciech Hermeliński, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. Sędzia Hermeliński zdradził, kiedy prawdopodobnie Polacy pójdą do urn wyborczych w związku wyborami samorządowymi. Zdaniem przewodniczącego PKW najbardziej prawdopodobna data to 4 listopada tego roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzesiowski Wojciech Hermeliński wybory w Polsce wybory samorządowe

Szef PKW: wszystkie trzy kandydatury były wyrównane

– Pani dyrektor zapewniła nas, że będzie dbała o to, aby dotychczasowa struktura Krajowego Biura Wyborczego nie została zmieniona. Użyła nawet takiego sformułowania, że "nie podcina się gałęzi na której się siedzi – powiedział w "Pulsie Trójki" przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński, komentując wybór Magdalena Pietrzak na nową szefową KBW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Państwowa Komisja Wyborcza Wojciech Hermeliński

Szef PKW spotkał się z marszałkiem Senatu. Komentarze

Senat w czwartek zajmie się zmianami w Kodeksie wyborczym. Poinformował o tym przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński, który spotkał się z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Wcześniej o zmianach w ordynacji rozmawiał on również z prezydentem Andrzejem Dudą. W Polskim Radiu 24 komentarz Wojciecha Wybranowskiego z Do Rzeczy i Grzegorza Łaguny z Superstacji.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Senat Andrzej Duda Krajowe Biuro Wyborcze Państwowa Komisja Wyborcza Wojciech Hermeliński

"Nie rezygnujemy z udziału w pracach nad prawem wyborczym"

- Nie było naszą intencją całkowite wycofanie się w udziału w procesie legislacyjnym. Uznaliśmy, że skoro podczas posiedzenia sejmowej komisji nie było możliwości, żeby przedstawić nasze merytoryczne stanowisko, to wycofujemy się z udziału w pracach na tym etapie - powiedział w "Sygnałach dnia" Wojciech Hermeliński, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  ordynacja wyborcza Wojciech Hermeliński Państwowa Komisja Wyborcza POLSKA