X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Wojna w Syrii

Rosja: możemy wznowić ataki na Aleppo. Wywiad alarmuje

Rzecznik Kremla oskarża rebeliantów o ataki na cywilów i zapowiada, że Rosja może znów zacząć atakować Aleppo w Syrii. W niedzielę o rosyjskich planach wielkiego ataku na Aleppo w tym tygodniu informował brytyjski dziennik "The Times" . Brytyjski wywiad zauważa, że rosyjski lotniskowiec z 40 samolotami i helikopterami na pokładzie płynie przez Morze Śródziemne po to, by zmiażdżyć Aleppo.
Zobacz więcej na temat:  Aleppo Rosja Syria ŚWIAT Wojna w Syrii

"Uchodźcy chcą pozostać jak najbliżej Syrii"

Premier Iraku wezwał kontrolujących Mosul dżihadystów z Państwa Islamskiego by poddali się irackim siłom, które prowadzą ofensywę na to miasto. Z kolei pociski wystrzelone prawdopodobnie z czołgów uszkodziły budynek Organizacji Narodów Zjednoczonych w Aleppo. O tym, jaki wpływ na sytuację humanitarną w regionie objętym wojną mają walki prowadzone w Syrii i Iraku, mówił w programie Świat w Południe korespondent Polskiego Radia Jarosław Kociszewski.
Zobacz więcej na temat:  Aleppo Irak Jarosław Kociszewski Mosul Syria uchodźcy Wojna w Syrii

"KE do końca będzie próbować zachować twarz ws. uchodźców"

- Wciąż mamy na stole projekt Komisji Europejskiej dotyczący prawa azylowego, w którym jest propozycja obowiązkowego przyjmowania uchodźców. Prace nad tym dokumentem zostały wstrzymane, ale oficjalnego wycofania nie będzie - mówiła w radiowej Jedynce korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Agata Kasprolewicz Beata Płomecka Bruksela CETA Komisja Europejska Magdalena Skajewska Rosja Wojciech Dąbrowski Wojna w Syrii

"Mamy na rękach krew wszystkich, którzy zginęli w Syrii"

Szefowie dyplomacji państw UE wezwali Rosję i reżim syryjski do zaprzestania bombardowań Aleppo i umożliwienie dostępu pomocy humanitarnej do oblężonego miasta. To najostrzejsza reakcja, na którą byli w stanie się zgodzić. Przeciwko dyskusji o sankcjach wobec Rosji za działania w Syrii byli m.in. szefowie dyplomacji Niemiec, Austrii, Luksemburga i Węgier. O zmianie stanowiska UE i konflikcie w Syrii mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jasina (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych).
Zobacz więcej na temat:  Syria Unia Europejska Wojna w Syrii