Polskie Radio
Section05
Wrocław

Nowe technologie na WRO 2021. Czym zaskoczy nas 19. Biennale Sztuki Mediów?

Najnowsze realizacje artystyczne, dyskusje z artystami oraz spotkania z twórcami, do tego sztuka i ogrom wydarzeń. – Tak przedstawia się plan 19. Biennale Sztuki Mediów WRO 2021, jednego z największych wydarzeń artystycznych w Europie. Na czym polega? Jakie atrakcje znalazły się w programie? Czego mogą spodziewać się odwiedzający?
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Wrocław Gabriela Andrychowicz

Mickiewicz bohaterem wyjątkowego muralu we Wrocławiu [POSŁUCHAJ]

Wrocławska dzielnica, która słynie z murali, wzbogaciła się o kolejny malunek. Z okazji nadchodzącego 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu szkoła zleciła namalowanie podobizny swojego patrona. Ciekawostką jest fakt, że realizując projekt, korzystano z farb pochłaniających smog.
Zobacz więcej na temat:  Magda Skawińska reportaż Wrocław mural liceum Adam Mickiewicz Trójka

Wrocław: Uniwersytecki Szpital szuka osób do pomocy w punktach szczepień. Ty też możesz zostać wolontariuszem

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu szuka wolontariuszy do pomocy przy organizacji pracy punktów szczepień przeciwko COVID-19. W punktach prowadzonych przez ten szpital szczepionych jest najwięcej osób w regionie – do tej pory szczepionkę podano tam ponad 75 tys. pacjentów.
Zobacz więcej na temat:  pandemia COVID-19 szpital szczepionka Koronawirus w Polsce POLSKA szczepienia społeczeństwo Wrocław

"Wizjoner i człowiek Solidarności", "wybitny samorządowiec". Pożegnanie prof. Jana Waszkiewicza

We Wrocławiu, na cmentarzu Parafii Świętej Rodziny pożegnano profesora Jana Waszkiewicza - wieloletniego działacza opozycji komunistycznej, od 1999 roku pierwszego marszałka województwa dolnośląskiego. W uroczystościach pogrzebowych wziął udział m.in. premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Jan Waszkiewicz dolnośląskie Mateusz Morawiecki Wrocław POLSKA regiony odeszli 2021