Polskie Radio
Section05
Wrocław

Powoływali się na wpływy w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu. Zostali zatrzymani przez CBA

Wrocławski magistrat przekazał CBA dokumenty dotyczące jednego z lokalów komunalnych we Wrocławiu – poinformował w środę urząd. CBA zatrzymało dwie osoby, które miały powoływać się na wpływy w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu. Zatrzymani za pieniądze mieli podejmować się pośrednictwa w sprawach dotyczących wrocławskich nieruchomości. Za załatwienie tych spraw, zatrzymani przez CBA mężczyźni domagali się udzielenia im korzyści majątkowych w postaci pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo CBA Wrocław przestępczość dolnośląskie regiony

Festiwal, który zamieni Wrocław w 51. stan USA

- Wydawałoby się, że widzowie po doświadczeniu pandemii w większości będą wybierać kino rozrywkowe. Jednak jak na razie sprzedaż biletów na American Film Festival dowodzi czegoś innego. Mam wrażenie, że alternatywna propozycja, które nie powtarza tego, co w kinach jest dostępne na co dzień, jest dla wielu osób atrakcyjna - mówiła w "Poranku Dwójki" Urszula Śniegowska, dyrektorka wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  kino Hollywood Wrocław Dwójka FILM Paweł Siwek

Polskie Radio dla Ukrainy nadal nadaje w czterech polskich miastach

Polskie Radio dla Ukrainy w dalszym ciągu będzie nadawać swoje 24-godzinne, specjalne programy w języku ukraińskim w czterech polskich miastach: w Warszawie na częstotliwości 100,6 MHz, w Łodzi na 94,40 MHz, we Wrocławiu na 100,70 MHz oraz w Białymstoku – na 94,80 MHz. W ten sposób ukraińska społeczność nadal będzie otrzymywać informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie oraz porady, gdzie udać się po pomoc i w jaki sposób załatwić formalności. Antena dostępna jest również cyfrowo nie tylko na terenie Polski, ale również na całym świecie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio dla Zagranicy Ukraina Warszawa Łódź Wrocław Białystok

Finansowa ośmiornica wrocławskich urzędników. Tak się dorabia w innych miastach

Wiceprezydenci Wrocławia Jakub Mazur, Renata Granowska i Sebastian Lorenc biorą przykład z Jacka Sutryka i zarabiają krocie w radach nadzorczych różnych spółek z innych miast. "Wystarczy być lokalnym działaczem samorządowym i mieć znajomego w innym mieście, by wspólnie zadbać o swoje portfele" - zauważa "Super Express".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka regiony dolnośląskie Wrocław

Nie tylko Okęcie. Mniejsze lotniska też odnotowują zwiększony ruch

Ponad 1,6 mln pasażerów obsłużył w tegorocznym sezonie letnim - od maja do września - Port Lotniczy Wrocław. Władze lotniska prognozują, że w tym roku przez wrocławski port lotniczy przewinie się ponad 2,7 mln podróżnych. Z analiz wynika, że najszybciej po pandemii odbudował się sektor lotów tanich przewoźników.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotnictwo samoloty podróże transport Wrocław infrastruktura

"Znajomi zazdroszczą nam tych lekcji". Jak wygląda nauka matematyki we Wrocławiu?

Jak sprawić, żeby uczniowie chętniej chodzili do szkoły, a nauczyciel nie był straszakiem, tylko przewodnikiem prowadzącym przez zawiłe meandry nauki? Okazuje się, że potrzeba naprawdę niewiele, aby efekty były naprawdę zaskakujące. Udowadnia to nauczycielka matematyki ze Szkoły Podstawowej nr 113 we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski matematyka Justyna Kościelna szkoła podstawowa Wrocław

Ekskluzywny dom Jacka Sutryka. Wrocławski radny PiS: sprawą powinno zająć się CBA

Jak informowały kilka dni temu media prezydent Wrocławia Jacek Sutryk kupił zabytkowy dom za ponad 1,5 mln zł. Polityk nabył nieruchomość na ekskluzywnym osiedlu Sępolno. "Mieszkanie tam jest marzeniem wielu wrocławian", napisał "Super Express". Do sprawy odniósł się radny Wrocławia Andrzej Kilijanek (PiS). Zaapelował by zajęło się tym Centralne Biuro Antykorupcyjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka regiony Wrocław dolnośląskie samorząd Centralne Biuro Antykorupcyjne

Prezydent Wrocławia kupił dom z basenem za ponad 1,5 mln zł. Zaskakujące ustalenia dot. transakcji i sprzedającego

Ponad 1,5 mln zł miał zapłacić za zabytkowy dom prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Polityk nabył nieruchomość na ekskluzywnym osiedlu Sępolno. "Mieszkanie tam jest marzeniem wielu wrocławian", pisze "Super Express". Poprzednim właścicielem był prezes dotowanego przez miasto klubu Sparta Wrocław.
Zobacz więcej na temat:  Wrocław dolnośląskie POLSKA oświadczenie majątkowe nieruchomości regiony