Polskie Radio
Section05
aborcja

Śmierć 30-latki będącej w 22. tygodniu ciąży. Znamy treść oświadczenia szpitala

Wszystkie decyzje lekarskie ws. 30-letniej ciężarnej pacjentki podjęto z uwzględnieniem obowiązujących w Polsce przepisów prawa w zakresie dopuszczalności przerywania ciąży oraz standardów postępowania - oświadczył we wtorek Szpital Powiatowy w Pszczynie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Katowicach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ciąża śmierć aborcja prokuratura szpital Trybunał Konstytucyjny

Wsparcie po urodzeniu dziecka z niepełnosprawnością. Wdówik o szczegółach ustawy "Za życiem"

Osobne pokoje dla kobiet w ciąży z wadą, wyższa kwota niż obecne 4 tys. zł za urodzenie niepełnosprawnego dziecka, doradca zamiast asystenta rodziny - wymienia w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Paweł Wdówik, wiceminister rodziny i pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, mówiąc o zmianach w projekcie ustawy "Za życiem".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja społeczeństwo Za życiem ustawa ciąża niepełnosprawni niepełnosprawność

Wielka Brytania: uniwersytety przeciw pro-life. Kolejny atak na obrońców życia

Katoliccy studenci doświadczają coraz poważniejszych prześladowań na brytyjskich uczelniach. Nominacja ks. Davida Palmera na kapelana Uniwersytetu w Nottingham została zablokowana wyłącznie dlatego, że publikował on tweety sprzeciwiające się aborcji i eutanazji. - W tych czasach prawie niemożliwe jest bycie katolikiem na uniwersytecie, jeśli otwarcie wyznaje się swoją wiarę – przyznał duchowny. To kolejny przykład działań przeciwko wartościom chrześcijańskim.
Zobacz więcej na temat:  aborcja Za życiem ŚWIAT prawo wolność słowa Wielka Brytania edukacja studia społeczeństwo

Mija rok od wyroku TK ws. aborcji. Frekwencja Strajku Kobiet w Warszawie nie dopisała

Po godz. 18.00 w Warszawie rozpoczął się rocznicowy protest w rok po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Manifestanci zebrali się na rondzie Dmowskiego. Protest odbywa się pod hasłem "Bronimy życia". Występują utrudnienia dla ruchu. Aleje Jerozolimskie i Marszałkowska są zamknięte dla ruchu. Frekwencja jest wyjątkowo niska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa społeczeństwo strajk kobiet strajki aborcja protest Trybunał Konstytucyjny

Europarlament chce, by odmowa aborcji była uznana za przestępstwo

Do traktowania przemocy ze względu na płeć w internecie i w życiu codziennym jako "szczególnie poważnego przestępstwa o wymiarze transgranicznym" wezwał ostatnio Parlament Europejski. Jak wynika ze szczegółów przyjętej inicjatywy ustawodawczej, wśród zachowań, które mają zostać uznane za przestępstwo, jest "odmowa bezpiecznej i legalnej aborcji".
Zobacz więcej na temat:  aborcja Za życiem ŚWIAT prawo Parlament Europejski polityka społeczeństwo

Hiszpania: możliwe kary za rozmowy przed klinikami aborcyjnymi. Ustawa kryminalizuje działania pro-life

Izba niższa hiszpańskiego parlamentu przyjęła do dalszych prac projekt ustawy, który zakłada karalność działań pro-life. Ustawa zaproponowana przez rządzącą hiszpańską Socjalistyczną Partię Robotniczą w maju, teraz zyskała akceptację i będzie procedowana. Dokument kryminalizuje "nękanie kobiet udających się do klinik w celu dobrowolnego przerwania ciąży".
Zobacz więcej na temat:  ciąża aborcja Za życiem Hiszpania ŚWIAT prawo

Makabryczne eksperymenty na uniwersytecie w USA. Wycinano narządy żyjącym wcześniakom

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) w USA udostępnił kilkaset stron dotychczas nieznanych dokumentów, które rzucają światło na wstrząsające praktyki, które działy się na Uniwersytecie w Pittsburghu. Z materiałów wynika, że żyjącym wcześniakom wycinano nerki, serca, gonady, mózg czy pęcherze - do celów badawczych.
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Ameryka Pittsburgh aborcja ŚWIAT