Polskie Radio
Section05
afera hazardowa

Śledztwo ws. afery hazardowej na nowo. Komentarz

Decyzję o wznowieniu śledztwa w sprawie tak zwanej afery hazardowej z 2009 roku podjął prokurator krajowy Bogdan Święczkowski po zapoznaniu się z aktami sprawy. Pełniący wówczas funkcję szef klubu Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski i minister sportu Mirosław Drzewiecki mieli wprowadzić do ustawy hazardowej zapisy korzystne dla biznesmenów z tej branży. O sprawie mówił w audycji Gorący Temat Dawid Tokarz z "Pulsu Biznesu".
Zobacz więcej na temat:  Mirosław Drzewiecki Platforma Obywatelska afera hazardowa prokuratura

Prokuratura wznawia śledztwo ws. afery hazardowej

Wraca sprawa afery hazardowej – Prokuratura Krajowa wznawia śledztwo w tej głośne aferze z czasów rządów Donalda Tuska. Prokurator, który prowadził wcześniejsze śledztwo chciał postawić zarzuty ówczesnemu wiceministrowi finansów Jackowi Kapicy, lecz został odsunięty od śledztwa, a sprawę umorzono. O aferze hazardowej mówili w audycji Rozmowa PR24 Elżbieta Stępień (Nowoczesna) i Wojciech Skurkiewicz (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 afera hazardowa Donald Tusk bogdan święczkowski Prokuratura Krajowa

Prokuratura powróci do badania afery hazardowej?

W marcu tego roku Prokuratura Regionalna w Poznaniu umorzyła wieloletnie śledztwo ws. automatów o niskich wygranych. Teraz Prokuratura Krajowa analizuje czy umorzenie tego postępowania było zasadne. Śledczy z Poznania badali, czy w latach 2006 - 2009 urzędnicy Ministerstwa Finansów doprowadzili do rejestracji dziesiątków tysięcy tzw. "jednorękich bandytów" wbrew obowiązującym wówczas przepisom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera hazardowa prokuratura