Polskie Radio
Section05
Mirosław Drzewiecki

"Stare biznesy" z ministrem sportu w rządzie Tuska. Nowy wątek w sprawie Sławomira Nowaka

Jak pisze wtorkowa "Rzeczpospolita", w śledztwie dotyczącym byłego ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w rządzie PO-PSL – Sławomira Nowaka – nowy wątek dotyczy byłego szefa Ministerstwa Sportu: Mirosława Drzewieckiego. Śledczy badają m.in. prywatne rozliczenia członków rządu Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo prokuratura Mirosław Drzewiecki

"DŁ": M. Drzewiecki miałby kandydować do Sejmu z list PO

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, szefowa regionu łódzkiego PO, otrzymała listę potencjalnych kandydatów do Sejmu i Senatu z Łodzi - podaje nieoficjalnie "Dziennik Łódzki". Według gazety, sensacyjnie zapowiadają się kandydatury, które zamierza zgłosić sama Zdanowska. Wśród nich jest radna sejmiku Joanna Skrzydlewska, a także Mirosław Drzewiecki, były skarbnika PO i były minister sportu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Łódź wybory parlamentarne Mirosław Drzewiecki

Afera hazardowa. Przypominamy jej najważniejsze wątki

CBA zatrzymało w czwartek rano, na polecenie prokuratury w Białymstoku, b. wiceministra finansów w latach 2008-15 i b. szefa służby celnej. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki potwierdził w czwartek, że chodzi o Jacka K. i sprawę tzw. afery hazardowej. Poniżej przypominamy jej najważniejsze wątki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mirosław Drzewiecki afera hazardowa komisja śledcza Donald Tusk ministerstwo sportu Cezary Gmyz CBA Mariusz Kamiński

Śledztwo ws. afery hazardowej na nowo. Komentarz

Decyzję o wznowieniu śledztwa w sprawie tak zwanej afery hazardowej z 2009 roku podjął prokurator krajowy Bogdan Święczkowski po zapoznaniu się z aktami sprawy. Pełniący wówczas funkcję szef klubu Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski i minister sportu Mirosław Drzewiecki mieli wprowadzić do ustawy hazardowej zapisy korzystne dla biznesmenów z tej branży. O sprawie mówił w audycji Gorący Temat Dawid Tokarz z "Pulsu Biznesu".
Zobacz więcej na temat:  Mirosław Drzewiecki Platforma Obywatelska afera hazardowa prokuratura